Křížka, Sušaka ani Janáčka šéf Dynama moc nemotivoval. Drobného je podle něj nemožné nahradit...

Křížka, Sušaka ani Janáčka šéf Dynama moc nemotivoval. Drobného je podle něj nemožné nahradit...

Čtyřicetiletý veterán Jaroslav Drobný už do právě probíhajícího ročníku Fortuna:ligy nezasáhne a kdo ví, zda ještě v nejvyšší soutěži za Dynamo vůbec nastoupí (společně s Tomášem Sivokem před pár měsíci kritizovali poměry u nováčka).

Ze hry ho vyřadilo zranění stehenního svalu, které si přivodil ve třicátém kole na půdě Opavy. Na startu tohoto pracovního týdne absolvoval exreprezentační brankář magnetickou rezonanci, jež očekávanou diagnózu jen potvrdila...

"Drobas má trhlinu ve stehenním svalu a je jisté, že nebude moci v nejbližší době hrát zápasy. Lékaři odhadují, že doba rekonvalescence bude přibližně jeden měsíc," ozřejmil na webu dynamocb.cz hlavní kouč David Horejš.

Podle jihočeského stratéga jde o velmi citelnou ztrátu. "Co si budeme povídat. Jarda je pro nás lídr v kabině i na hřišti. Poslední zápasy budeme muset zvládnout bez něj, je ale prakticky nemožné ho nahradit," posteskl si nadřízený Rabušice, Kladrubského či Siovka, jehož slova vyšla na stránkách dynamocb.cz.

České Budějovice nyní mají tři možnosti - buď bude hájit jejich tři tyče sedmatřicetiletý veterán Zdeněk Křížek (v této sezoně má na kontě jeden prvoligový a jeden pohárový start), dvaadvacetiletý Chorvat Ivan Sušak či devatenáctiletý Martin Janáček, jenž dorazil na jih země v zimě ze Sparty.

Nutno podotknout, že poslední dva jmenovaní ještě šanci v žádném ostrém soutěžním duelu nedostali.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.