Chtěli jsme ho udržet, ale muselo by to být za rozumných podmínek, říká Schickův trenér

Chtěli jsme ho udržet, ale muselo by to být za rozumných podmínek, říká Schickův trenér

Britský list Daily Mail píše, že se o českého reprezentačního útočníka velmi zajímá Newcastle. Bohatý klub by Schicka rád získal na roční hostování s opcí na přestup.

Právě Lipsko mělo možnost předkupního práva do 15. června, to ovšem nevyužilo a Schick by se měl po sezoně vrátit do AS Řím.

Český útočník má dobrou sezonu, střelecky se mu daří, a i vedení Lipska mělo o něj zájem, ale kvůli finančním dopadům pandemie koronaviru za něj nemohlo zaplatit požadovaných 29 milionů eur. „Chtěli jsme ho udržet, ale muselo by to být za rozumných podmínek. Nemůžeme rozhazovat. Tohle jsme si nemohli dovolit,“ citoval web aktualne.cz trenéra Juliana Nagelsmanna.

Lipsko předložilo nabídku okolo 20 milionů eur. To se však AS zdálo málo. Řím je ochoten slevit, ale ne o tolik, navíc v Itálii ví, že ho mohou prodat jinam za požadovanou částku.

Agent Schicka Pavel Paska řekl pro isport.cz, že pro českého střelce je setrvání v Lipsku jasným cílem. „V tuhle chvíli probíhá jednání na ose Lipsko - AS Řím. Nic jiného v tuhle chvíli neřešíme,“ přiblížil situaci Paska.

Newcastle United již projevil o Schicka zájem, není však jediným klubem z Premier League. Dále se mluví o Tottenhamu a Evertonu.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.