Prezident LaLigy: Odchod Messiho by ligu poznamenal, u Ronaldo to skoro nemělo vliv

Prezident LaLigy: Odchod Messiho by ligu poznamenal, u Ronaldo to skoro nemělo vliv
OBSAHUJE OHLASY

Javier Tebas je prezidentem LaLigy od května 2013, pro katalánské rádio RAC1 poskytl rozhovor, ve kterém okomentoval důležitost Messiho pro LaLigu, přestupový trhu nebo možnost návratu fanoušků na stadiony.

Význam Lea Messiho pro španělskou ligu je ohromný. V případě Ronalda to takové nebylo. „Teď mě budou fanoušci Realu kritizovat, ale odchod Ronalda, byť způsobil problémy v madridském klubu, tak na LaLigu měl téměř nulový dopad. V případě Messiho by to bylo jiné. Argentinec je nejlepším hráčem v historii fotbalu. Máme to štěstí, že pořád hraje v naší lize. Je ikonou španělskou fotbalu, přál bych si, aby tady ukončil kariéru,“ byl upřímný v rozhovoru sedmapadesátiletý rodák z Kostariky.

Přestupy budou jiné, bude se muset více šetřit. „Nejspíš budeme sledovat změny. Přestupy se budou konat i dále, ale ne už tak velké. Velké evropské ligy zažívají vážnou krizi. Pokud minulé léto mezi hlavními ligami přešlo přes 3,5 miliardy eur, nemyslím si, že během tohoto léto to bude víc než 800 milionů eur,“ myslí si Tebas.

Návrat fanoušků na stadiony má v rukou vláda. „To nezáleží na rozhodnutí prezidenta LaLigy. Pokud nebude vakcína, bude velmi těžké, aby se stadiony mohly naplnit na 100 %. Je stále potřeba sledovat vývoj pandemie,“ řekl prezident LaLigy.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.