Udržet ho nedokážou. Guardiola otevřeně přiznal, že všechna jednání se Saném ztroskotala

Udržet ho nedokážou. Guardiola otevřeně přiznal, že všechna jednání se Saném ztroskotala

O budoucnosti německého záložníka Leroye Saného se spekuluje již více jak rok a nyní je jasné, že odchovanec Schalke na Etihad Stadium nezůstane. Samotný kouč Manchesteru City Pep Guardiola přiznal, že cesta k další spolupráci nevede, neboť čtyřiadvacetiletý hráč už se rozhodl, že zámožný anglický klub po této sezóně opustí.

Rychlonohý mladík se senegalskými kořeny je dlouhodobě spojený s Bayernem Mnichov, který o něj projevuje eminentní zájem. Veškerá vábení ale doposud ztroskotala na výši jeho cenovky, neboť Citizens se jej nechtěli vzdát lacino. I nyní má anglický obr jasno, že hráče ze smlouvy vyváže jen tehdy, pokud mu bude tato ztráta vykompenzována zajímavým obnosem.

„Dvakrát nebo třikrát jsme mu nabídli nový kontrakt, ale pokaždé to odmítl, což znamená, že bude hrát v příští sezóně za jiný klub. Není žádným tajemstvím, že Leroy chce odejít. Pokud se na konci léta domluvíme s nějakým zájemcem na odstupném, tak mu bránit nebudeme,“ nechal se slyšet španělský trenér Pep Guardiola. Zároveň však vyjádřil lítost, že o tohoto hráče přijde.

„Jsem z jeho rozhodnutí zklamaný, protože ho v týmu chceme. Je to mladý hráč s neuvěřitelným potenciálem. Takový se těžko hledají. On má ale ambice jinde a my chceme hráče, kteří jsou plně oddáni našemu klubu. Jeho rozhodnutí respektuji, protože je to velmi milý kluk,“ dodal stratég Manchesteru City, který na Ostrovy přišel v roce 2016 za 37 milionů liber.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.