Ter Stegen: Naše hra splňuje nároky velkoklubu, ale nemůžeme čekat, s čím přijde soupeř

Ter Stegen: Naše hra splňuje nároky velkoklubu, ale nemůžeme čekat, s čím přijde soupeř

Páteční remíza byla čárou přes rozpočet, ale i tak na Camp Nou zatím nezavládla panika. Katalánský obr věří, že stále má vše ve svých rukou a na konci cesty bude další mistrovský titul pro vládce LaLigy. Po dělbě bodů na půdě Sevilly bude Barcelona sledovat, jak si povede Real, který ztrácí tři body, ale německý reprezentační brankář Ter Stegen burcuje, že nyní není čas řešit okolí, ale soustředit se na sebe sama.

Real Madrid odcestuje v neděli na půdu Realu Sociedad a může se dotáhnout na metu 65 bodů, která aktuálně značí čelo tabulky. Marc Ter Stegen ale věří, že tato remíza vytoužený titul ohrozit nemusí, pokud zbytek zápasů získají plný počet bodů. Barcelonu to ale může stavět pod větší tlak, pokud i Real nezaváhá.

„Ta remíza byla fér, protože i soupeř měl dobré šance. Sevilla patří mezi nejlepší celky ve Španělsku a nehraje se proti ní snadno. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, zejména v první půli. Věděli jsme, získat body tu bude těžké, ale naše hra splňuje nároky velkoklubu,“ nechal se slyšet německý legionář, který je poslední roky jasnou jedničkou Barcelony.

„Můžeme si vzít z toho zápasu celou řadu pozitivních věcí. Nedostali jsme branku, i když Sevilla hrozila. Naše obrana je pevná a můžeme se o ní opřít. Pokud vyhrajeme zbylé zápasy, budeme šampiony. Musíme se ale soustředit sami na sebe a nesledovat, jak si vede soupeř. Také do zápasů musíme vstupovat s tím, že chceme hrát naší hru a nečekat, s čím přijde druhá strana,“ dodal Ter Stegen.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.