Klopp: Slova typu skoro nebo blízko mě nezajímají. Chci hrát fotbal a ukázat, že jsme nejlepší

Klopp: Slova typu skoro nebo blízko mě nezajímají. Chci hrát fotbal a ukázat, že jsme nejlepší

Sezónu jako z říše snů přibrzdila nucená přestávka, ale také Premier League se již rozjela. Liverpool je velice blízko vytouženému cíli, ale německý stratég Jürgen Klopp se bude radovat až ve chvíli, kdy bude rozhodnuto. V neděli jej čeká derby dvou slavných klubů v Liverpoolu a moc dobře ví, že mu Everton doma nedá body jen tak.

Liverpool naskočí do ostrého zápasu po přestávce trvající více než tři měsíce, ale věří, že to jeho tým nějak výrazně nepoznamenalo. On sám je moc rád, že se opět hraje a Liverpool si může titul vybojovat svým nasazením a kvalitou.

„Obvykle nevěnuji příliš pozornosti tomu, co se kolem říká. Měl jsem ale spoustu času na čtení a viděl jsem toho opravdu hodně. Sezóna byla přerušena a to rozhodí každého. Myslím, že tato sezóna je pro všechny týmy složitá a šampión může říct, že cesta k titulu byla opravdu trnitá,“ prohlásil Klopp na tiskové konferenci před liverpoolským derby.

„Na tenhle ročník nikdo nezapomene, neboť to nebyl jen boj sportovní, ale celý svět čelí něčemu, co si ještě před pár měsíci neuměl představit. Všem to otevřelo oči a já věřím, že jsme se poučili, že nic není samozřejmé. A titul? Pracovali jsme celou sezónu tvrdě, ale slova typu skoro nebo blízko mě nezajímají. Chci hrát fotbal a ukázat, že jsme nejlepší,“ dodal kouč aktuálního lídra Premier League, který má náskok dvanácti bodů na druhý Manchester City.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.