Atlétiko spasil až v závěru Vitolo, Celta Vigo rozstřílelal oslabený Alavés

Někdejší brankář Sparty či Basileje Tomáš Vaclík opět úřadoval mezi třemi tyčemi španělské Seville, která v pátek v rámci třicátého kola tamní LaLigy přivítala vedoucí Barcelonu. Proti hvězdnému soupeři se domácí sice střelecky neprosadili, ale taktéž neinkasovali, proto duel skončil bezbrankovou remízou.

Mallorca si taktéž dělila body, ale v zápase s Leganés se již fanoušci gólů dočkali. Skóre otevřel v 9. minutě Sevilla, ale v samotném závěru na konečných 1:1 srovnal Óscar. Villarreal vyloupil půdu Granady zásluhou jediné trefy, kterou si připsal Moreno. Espanyol doma nestačil na Levante, které zásluhou Mayorala, Bardhiho a vlastní branky Pedrosy zvítězilo 3:1.

Atlétiko Madrid se doma trápilo s Valladolidem a dlouho nedokázalo nalézt recept, jak překonat obranu soupeře. Až v 81. minutě rozhodl o hubené výhře 1:0 Vitolo. Mnohem lépe se střelecky dařilo Celtě Vigo, která před vlastními fanoušky zostudila Alavés 6:0. Domácí proměnili dva pokutové kopy zásluhou Aspase a Nolita, další trefy obstarali Rafinha a Mina.

La Liga - 30. kolo:
Granada - Villarreal 0:1 (11. G. Moreno)
Mallorca - Leganés 1:1 (9. Sevilla - 87. Óscar)
Sevilla - Barcelona 0:0
Espanyol - Levante 1:3 (28. D. López - 14. Mayoral, 67. Bardhi, 87. vlastní Pedrosa)
Bilbao - Betis 1:0 (7. Martínez)
Getafe - Eibar 1:1 (30. Etebo - 45+6. Charles)
Atlético Madrid - Valladolid 1:0 (81. Vitolo)
Celta Vigo - Alavés 6:0 (14. Murillo, 20. z penalty Aspas, 40. a 41. Rafinha, 78. z penalty Nolito, 86. Mina)
Valencia - Osasuna 2:0 (12. Guedes, 35. Rodrigo)