Lewandowski střelecky nevychladl ani po zisku titulu, Dortmund loupil body v Lipsku

Bavorský gigant již v minulém kole získal mistrovský titul, což ale neznamená, že zbytek sezóny vypustí. Proti Freiburgu jasně demonstroval svou dominanci v Bundeslize a soupeře porazil v Allianz Aréně 3:1. Dva přesné zásahy si připsal Lewandowski, který navázal na úvodní trefu Kimmicha.

Dortmund si pojistil druhé místo v tabulce, kdy loupil body v Lipsku. Obě trefy zaznamenal norský kanonýr Haaland, který nejprve v první půli otevřel skóre, a poté v nastaveném čase druhého poločasu definitivně rozhodl o výhře Borussie.

Na účast v dalším ročníku Ligy mistrů si pomýšlí také Mönchengladbach, který veze tři body z půdy Paderbornu. První branka padla již ve čtvrté minutě, kdy přesně zamířil Hermaann. Domácí sice srovnali zásluhou Michela ve druhé půli, ale již o minutu později z penalty vrátil náskok hostům Stindl. Ten se podepsal i pod poslední trefou a rozhodl o výhře 3:1.

Bundesliga - 33. kolo:
Bayern - Freiburg 3:1 (15. Kimmich, 24. a 37. Lewandowski - 33. Höler)
Düsseldorf - Augsburg 1:1 (25. Hennings - 10. Niederlechner)
Hertha - Leverkusen 2:0 (32. Cunha, 54. Lukebakio)
Hoffenheim - Union Berlín 4:0 (11. Bebou, 39. Kramarić, 45+2. Dabbur, 68. Baumgartner)
Köln - Frankfurt 1:1 (45. z penalty Kainz - 72. Dost)
Mainz - Brémy 3:1 (25. Quaison, 30. Boëtius, 85. Fernandes - 58. Osako)
Paderborn - Mönchengladbach 1:3 (54. Michel - 4. Herrmann, 55. z penalty a 73. Stindl)
RB Lipsko - Dortmund 0:2 (30. a 90+3. Håland)
Schalke - Wolfsburg 1:4 (70, Matondo - 16. a 56. Weghorst, 59. Mbabu, 69. João Victor)