Budoucnost norské hvězdičky Odegaarda? Bílý balet ho ještě na rok ponechá na San Sebastiánu

Budoucnost norské hvězdičky Odegaarda? Bílý balet ho ještě na rok ponechá na San Sebastiánu

Před pár lety byl považován za obrovský talent, ale jeho přesun do Realu Madrid se příliš nevydařil. V B-týmu Bílého baletu sice nastupoval pravidelně, ale v mezi zkušenými mazáky příliš důvěry nedostal. Hostování v Holandsku poukázala, že v něm přeci něco je a následné zapůjčení Realu Sociedad jeho kvality potvrdilo. Hovořilo se o tom, že by se mohl vrátit na San Bernabéu, ale nakonec je jasné, že si na současné adrese ještě rok pobude.

Jednadvacetiletý ofenzivní záložník byl v létě zapůjčen za 2 miliony eur a Los Blancos usoudili, že nejlepší bude, když bude dál sbírat zkušenosti a herní praxi. V právě probíhající sezóně si připsal již sedm branek a výrazně mu pomohl dokráčet do finále poháru Copa del Rey.

Real Madrid větří, že by potřeboval výraznou obměnu ve svém kádru, ale s ohledem na koronavirou přestávku a finanční ztráty přesunula své plány až na příští rok. Hostování Odegaarda na San Sebastiánu zahrnuje ve smlouvě i možnost prodloužit spolupráci o další rok, což vyhovuje oběma stranám.

Norský reprezentant tak setrvá i v příští sezóně na adrese, kde se mu výkonnostně daří. Real Madrid si od tohoto kroku slibuje, že jej bude moci pak stáhnout do svých řad vyzrálého a schopného se uchytit i v náročném prostředí.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.