Poslední Vítkovice si v dohrávce vyšláply na Třinec, šlágr kola FNL bez branek

Poslední Vítkovice si v dohrávce vyšláply na Třinec, šlágr kola FNL bez branek
AKTUALIZOVÁNO

Svým pětadvacátým kolem pokračovala o víkendu a v pondělí i druhá nejvyšší tuzemská soutěž. Sobotní střet Ústí nad Labem s Líšní dopadl bez branek, ale nedělní porce zápasů již nějaké trefy nabídla.  Brno na své půdě přivítalo východočeskou Chrudim a o gólové hody nouze rozhodně nebyla. Skóre otevřel již ve 14. minutě Trávníček, ale domácí Dreksa s Růskem dokázali ještě do změny stran otočit. Po změně stran srovnal Dostálek, ale Zbrojovka nakonec zvítězila díky trefě Čermáka.

Vlašim udeřila v první půli hned dvojitě po brankách Zavišky, a tak svůj náskok udržela i bez ohledu na to, že ve druhé půli snižval Kouřil. Pražský střet Vyšehradu s Žižkovem góly nenabídl, ale v Sokolově padly hned čtyři. Klub z Vysočiny se radoval hned ve třech případech po trefách Smejkala, Klobásy a Rajmunda, domácí skórovali jen z penalty Vávrou. Prostějov doma nestačil na Duklu a nakonec padl 2:3, přestože vedl od 14. minuty 2:0 díky Rolincovi a Zapletalovi. Dvakrát se ale trefil Kozma a jednu branku přidal Preisler.

Šlágr kola FNL se ale odehrál až v pondělí, kdy první Pardubice hostily Hradec Králové, který se s Viktorií Žižkov, Jihlavou či pražskou Duklou pře o třetí a barážové místo. V utkání branka nepadla a rozdíl mezi prvními Pardubicemi a druhou Zbrojovkou se tak stáhl na čtyři body, Brno má naopak na třetí místo pohodlný náskok a účast v baráži má takřka jistou. O druhou barážovou příčku však bude ještě boj. I pozice Pardubic a Brna by se ale ještě mohly prohodit.

Třinec druhou dohrávku po karanténě nezvládl. Minule remizoval s Ústím 3:3, ale ve Vítkovicích totálně vybouchl. Vítkovice jsou na posledním místě a od záchrany je dělí šest bodů. Čtrnáctý Sokolov se již dříve vyjádřil, že do příští sezony přihlásí mužstvo do ČFL. Patnáctý Varnsdorf je před Vítkovicemi o pět bodů. Třinec zůstal na 13. místě.

FNL - 25. kolo:
Ústí nad Labem - Líšeň 0:0
Brno - Chrudim 3:2 (2:1)
Branky: 22. Dreksa, 39. Růsek, 75. Čermák - 14. Trávníček, 56. Dostálek
Vyšehrad - Žižkov 0:0
Vlašim - Varnsdorf 2:1 (2:0)
Branky: 28. a 35. Záviška - 53. Kouřil
Sokolov - Jihlava 1:3 (0:1)
Branky: 70. Vávra z pen. - 36. Smejkal, 63. Klobása, 76. Rajmund
Prostějov - Dukla 2:3 (2:2)
Branky: 6. Rolinc, 14. Zapletal - 43. a 49. Kozma, 8. Preisler
Pardubice - Hradec Králové 0:0
Vítkovice - Třinec 5:2 (2:1)
Branky: 10. Buchvaldek, 42. Motyčka, 47. Chvěja, 84. Kania, 90. Matoušek - 17. a 70. Valenta

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.