Suchý v Augsburgu pořád nic nevzdává: Věřím, že na to mám a nelituji toho, že jsem sem šel

Suchý v Augsburgu pořád nic nevzdává: Věřím, že na to mám a nelituji toho, že jsem sem šel

Až jednou bude ostřílený stoper Marek Suchý bilancovat, sezonu 2019/2020 rozhodně jako životní neoznačí a to vše i přesto, že před ní poprvé v kariéře nakoukl do TOP 5 evropských lig.

Angažmá v bundesligovém Augsburgu mu totiž zatím podle představ nevychází, o čemž svědčí skutečnost, že bývalý zadák Slavie, Spartaku Moskva či Basileje dosud odehrál v nejvyšší německé soutěži jen 380 minut čistého času.

Z části za to ovšem může dlouhodobé zranění."Sezona mi nevyšla, zranění je nejhorší, co se může stát. Už jsem zdravý, ale konkurence je tu velká. Aspoň, že můžu naplno trénovat a chci o místo v sestavě zabojovat. Věřím, že na to mám a nelituji toho, že jsem sem šel. Je to výzva," objasnil na stránkách ceskatelevize.cz dvaatřicetiletý střední obránce.

Zatímco ve Švýcarsku si vše sedlo hned od samotného startu, v Německu to měl v úvodních měsících své nynější štace těžší. Žádnou velkou tragédii z toho ovšem nedělá. "Nedá se to srovnávat. Těch šest sezon tam jsem si užíval. Hráli jsme velké zápasy a dostal jsem se i do reprezentace. Ale už jsem potřeboval změnit prostředí a našel jsem dobrý klub v Bundeslize," doplnil kolega Morávka s Koubkem, jehož chlebodárce z WWK Areny je kolo před koncem na patnáctém místě a už je definitivně zachráněn.

Naváže Suchý na své čtyři starty od poloviny května a bude v sestavě také v domácí rozlučce s celým ročníkem proti třetímu Lipsku, které ještě nemá jistý bronz a do všeho půjde na sto procent?

ČERNÉ TÝDNY V GELSENKIRCHENU. SCHALKE 04 TÁHNE NEJHORŠÍ SÉRII BEZ VÝHRY V HISTORII KLUBU

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.