Celta Vigo si vyšlápla na Real Sociedad, Barcelona těsně zdolala Bilbao, Atletico vyhrálo díky vlastní brance

Tomáš Vaclík byl u remízy Sevilly s Villarrealem 2:2. Měl šanci získat stý čistý štít v kariéře, tu mu ale už v 18. minutě zkazil někdejší útočník Dortmundu či Barcelony Paco Alcacer. Sevilla ale s remízou spokojena není, neboť v závodu s Atleticem Madrid o třetí místo potřebuje bodů více. Nebyl to ale jediný pondělní zápas v La Lize. Barcelona pak porazila Bilbao 1:0. Ve středu pak Osasuna přetlačila Alaves a Celta Vigo si vyšlápla na Real Sociedad.

Českého reprezentačního gólmana překonal už v 18. minutě Alcacer, Sevilla však do poločasu srovnala zásluhou Escudera. Villarreal si však ještě před pauzou vzal vedení zpět na svou stranu a na konečných 2:2 stanovil ve 63. minutě Munir El Haddadi.

Pondělní La Ligu pak ukončil duel Leganes s Granadou, kde nepadla žádná branka. V úterý Atletico Madrid vyhrálo na hřišti Levante 1:0 a přeskočilo Sevillu v tabulce La Ligy, jediný gól zápasu zaznamenal v 15. minutě Gonzalez, ovšem do vlastní branky. Real Valladolid pak remizoval s Getafe 1:1.

Barcelona byla po bezbrankové remíze se Sevillou proti Bilbau pod pořádným tlakem a odpovídal tomu i průběh utkání, naštěstí pro FCB ale Ivan Rakitič v 72. minutě pokořil bezbrankový stav a Barcelona porazila Bilbao 1:0.

Osasuna porazila Alaves, o jedinou branku se postaral v 64. minutě Lato. Domácí stoper neodhadl balón a po zmaru v domácí obraně se Lato lehce prosadil. Celta Vigo vyhrála díky penaltě, kterou na konci prvního poločasu bezpečně proměnil Aspas.