Viktoria Žižkov v Edenu nebo na Letné? Obě dvě varianty jsou podle majitele možné...

Viktoria Žižkov v Edenu nebo na Letné? Obě dvě varianty jsou podle majitele možné...

Nový majitel Viktorie Žižkov Martin Louda už ví, že kvůli splnění licenčních podmínek pro příští druholigovou sezonu bude třeba odehrát ročník 2020/2021 v azylu, s tím, že se současný nevyhovující stánek na Praze 3 pod televizní věží bude rekonstruovat.

Čerstvý první muž tradiční pražské značky zatím stále ještě neví, na jaké adrese se domluví. "My jsme si, jako klub, dělali průzkum. Vlastně uvažujeme o všech možných variantách, které jsou tady v Praze. Pokud bychom si neudělali ten základní průzkum, tak bez toho bychom se vůbec nemohli pouštět do té varianty rekonstrukce a toho, že budeme hrát někde jinde. Ale ty varianty jsou, dá se říct, ještě úplně všechny otevřené, protože je to relativně nová zpráva. A my potřebujeme zjistit, co bude nejlepší pro nás, pro klub, ale i pro fanoušky a samozřejmě taky, kdo nám vyjde vstříc," pronesl v interview pro serverseznamzpravy.cz vlastník aktuálně třetího celku druholigové tabulky, což by na konci sezony znamenalo baráž o elitní soutěž.

Podle Loudy není vyloučen ani scénář, že by Viktoria využila plochu na Letné, nebo v Edenu, kde jsou doma Sparta se Slavií. "Obě dvě varianty jsou možné. Myslím, že není nic vyloučené, takže to beru jako ten hlavní pozitivní signál," informoval portálem seznamzpravy.cz citovaný šéf celku, který má za sebou bezbrankovou remízu s Vyšehradem a před sebou čtvrteční domácím souboj s Prostějovem.

Do daleké budoucnosti v rámci dekád Louda předvídá, že případný nový chrám by musel využít i sousední pozemky a v úplně nejjednodušší variantě by se stánek otočil o devadesát stupňů a to tak, aby se tam vešlo vše, co by stadion měl mít. To je však časy hodně vzdálené a aktuálně je na pořadu dne spíše otázka dalšího zázemí pro béčko a dalších okolo 400 mládežníků. To, že hraje rezerva jednou ve Štěrboholech, podruhé v Kolodějích, potřetí v Ůjezdu nad Lesy a počtvrté na Proseku, je totiž v roce 2020 vskutku netradiční...

"Prvním impulsem potom, když jsme se začali bavit o budoucnosti klubu, byla potřeba investovat do vlastního a vybudovat vlastní tréninkové hřiště a zázemí ve vlastnictví. My teďka v současné situaci máme osm hřišť, která máme v pronájmu a pouze jedno z nich je na delší dobu než na jeden rok. Což je velice rizikové a současně není možné zase se zpátky řádně starat o to zázemí a vytvořit podmínky, který by byly dostatečně kvalitní, takže my jako klub se snažíme najít nové působiště. A doopravdy vybudovat kvalitní tréninkové zázemí. A to se bavíme minimálně o třech hřištích, jedno by mělo být asi kryté, jedno s umělou trávou a samozřejmě zázemí, které k tomu patří, včetně nějaké tělocvičny. Takže z toho důvodu víme, že na Žižkově, kde je teďka hlavní stadion na Seifertově, tam to realizovatelné není. A musíme najít vhodný pozemek," uzavřel v rozhovoru pro seznamzpravy.cz Louda, jenž měl klub v dražbě odkoupit za desítky milionů korun, ale podle zákulisních informací ještě všechny finanční prostředky na pomyslný stůl nevysázel.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.