Chci Spartě splatit důvěru, kterou mi dala, hlásí po podpisu nové smlouvy Karabec. Naťukl evropské poháry i titul

Chci Spartě splatit důvěru, kterou mi dala, hlásí po podpisu nové smlouvy Karabec. Naťukl evropské poháry i titul

Stále teprve šestnáctiletý útočník Adam Karabec podepsal s letenským "S" nový tříletý kontrakt, který by ho měl na Spartě zdržet minimálně do roku 2023.

Bývalý mládežník Bohemians 1905, což ho spojuje s Václavem Kadlecem, už si připsal v rudém dresu sedm prvoligových startů a díky nedávné trefě se honosí statusem třetího nejmladšího střelce v historii Fortuna:ligy.

U podpisového aktu nechyběl sportovní ředitel Tomáš Rosický. "Adam je velký sparťanský talent. Čeká ho ještě dlouhá cesta k tomu, aby se z něj stal důležitý hráč A-týmu, ale my mu k tomu dáme čas a prostor. Máme radost z toho, že můžeme dávat šanci fotbalistům z naší mládeže, zabudovávat talentované hráče do A-mužstva je totiž důležitou součástí naší koncepce. Adama budeme, stejně jako Adama Hložka, zabudovávat do prostředí dospělého fotbalu postupně. Už nyní je na něm vidět progres, ale potřebuje čas, aby mohl svůj nesporný talent naplno a potenciál rozvinout. Nechceme nic uspěchat, je mimořádně důležité respektovat přirozený vývoj hráče," připomněl na webu sparta.cz "malý Mozart".

A co první dojmy samotného ofenzivně laděného teenagera, který zatím kráčí ve stopách o něco staršího jmenovce Hložka? Na současné adrese by rád zažil úspěch v podobě trofeje a také první kontakt s evropským fotbalem. "Adam je pro mě velký vzor, že se to v tak mladém věku dá zvládnout. Není to pravidlo, ale Adam je důkazem toho, že to jde. Jsem rád, že jsem dostal důvěru a můžu se každý den zlepšovat v klubu, jako je Sparta. Samozřejmě se všichni chceme dostat do Evropy, chci tady vyhrát titul. Prostě chci Spartě splatit důvěru, kterou mi dala. Jsem strašně rád, že už teď dostávám šance a snad toho bude do budoucna ještě víc," přál si stránkami sparta.cz citovaný svěřenec Václava Kotala.

Ten už o sobě dává vědět i na nejvyšší úrovni. Stále si je však vědom zásadních mezer, jež musí postupně odbourávat. "Určitě musím ještě zapracovat na fyzické síle, abych se vyrovnával se souboji v dospělém fotbale. Zároveň musím nabrat herní zkušenosti, které se snad dostaví s tím, jak budu dostávat šanci na trávníku," uzavřel Karabec.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.