Ve výchově mládeže patříme v republice ke špičce, chlubí se Slončík a děkuje majiteli Baníku

Ve výchově mládeže patříme v republice ke špičce, chlubí se Slončík a děkuje majiteli Baníku

Na nedávném Memoriálu Vlastislava Marečka triumfovala šestnáctka Baníku Ostrava, což šéf akademie Radek Slončík označil za vynikající úspěch.

"Ve výchově mládeže už patříme ke špičce v republice, tyto úspěchy jsou toho důkazem,“ rozplýval se po úspěchu ostravských mladíků sedmačtyřicetiletý odborník, jehož slova nabídl web fcb.cz.

Ročník 2004 se zdá být hodně silný. "Tento ročník, ale nejen tento, i další generace, které v Akademii vychováváme, jsou odrazem dobré spolupráce všech lidí počínaje skautingem, přes trenéry, kondiční trenéry, sekretáře, zdravotní úsek, školní pracovníky až po rodiče a samotné hráče," doplnil na fcb.cz exreprezentant se sedmnácti mezinárodními starty za Česko.

Hra, jíž na pražském turnaji naordinoval kouč Marcel Frajt, se mu líbila. "Narazili jsme na nejlepší týmy. V semifinále jsme porazili Spartu, ve finále Slavii. V obou zápasech jsme byli fotbalově lepší a zaslouženě jsme obsadili první místo," těšilo bývalého záložníka Sparty či maďarského Újpestu.

A kvůli zázemí pak poděkoval také vlastníkovi Václavu Brabcovi, jehož práci už po nástupu do funkce ocenil také kouč áčka Luboš Kozel. "Chtěl bych poděkovat panu majiteli za podmínky, které nám vytváří. V mládeži se budeme nadále snažit vychovat kvalitní odchovance, aby v brzké době následovali Kubu Drozda v A týmu Baníku. Osobně dohlížím na dodržování nastavené herní koncepce, která nám začíná přinášet nejen výsledky, ale i výborné individuality. Byli jsme zdravě sebevědomí, silní na míči, dobří v kombinaci a celkově výborně kondičně připraveni. Byla radost se na kluky dívat. Až šest hráčů se může dostat do nominace reprezentace ČR U17. Chceme se stále zlepšovat. Filozofií Akademie je budovat hrdost v hráčích k FCB, cílem hráčů by mělo být v budoucnu oblékat dres A týmu Baníku Ostrava," uzavřel své hodnocení na webu fcb.cz ostravský odchovanec, jehož osobní konto zdobí dva tituly pro mistra české ligy z let 2001 a 2004.