Havel se výjezdu do Edenu nebojí: Na jaře jsme stáhli náskok o 10 bodů, rádi bychom k nim přidali další tři

Havel se výjezdu do Edenu nebojí: Na jaře jsme stáhli náskok o 10 bodů, rádi bychom k nim přidali další tři

Právě probíhající soutěžní ročník je pro plzeňského beka Milana Havla nejlepší v kariéře. Zatímco doposud vstřelil během sezony nejvíce dvě branky, aktuálně už je na šesti a to jsou před Viktorií ještě čtyři duely.

To, zda je to zároveň také jeho životní sezona, ovšem neví. S vytížeností je však po svém návratu na západ Čech spokojen. "S vytížeností na jaře jsem spokojený. Jsem rád, že jsem se vrátil, že jsem dostal šanci. Když jsem na podzim z Viktorky odcházel, jeden z nejlepších kamarádů mi říkal, že málokdo se do Plzně z hostování vrátí. Já jsem naopak věřil, že mi to pomůže. V zimě přišel nový trenér Guľa, cítím pod ním větší šanci, než jsem cítil zkraje podzimu. Myslím, že můžu mluvit za celou kabinu: jsme spokojení, jak se pracuje, všichni jsme to vzali za správný konec. Fungujeme, má to hlavu a patu. Budeme rádi, pokud konec sezony zvládneme. A v té další na všechno navážeme," vyprávěl v interview pro Gól odchovanec vršovických Klokanů, v jejichž barvách strávil více než sedmnáct let.

Tento týden čeká jeho chlebodárce nejtěžší možný výjezd současnosti a sice do Edenu, kde prahnou po co nejrychlejším zisku titulu. Pokud Viktoria v metropoli prohraje, což se jí ve Fortuna:lize pod novým slovenským stratégem ještě nepřihodilo, bude definitivně po nadějích...

"Těší nás, že jsme vítězně vstoupili do skupiny o titul. Jablonec byl těžkým soupeřem, má svoji kvalitu. Potvrzuje ji už několik let. Trenér Rada i po změnách v kádru dá tým vždycky do kupy. Věděli jsme tedy, co nás čeká, Jablonec patří mezi nejlepší česká mužstva. Jsme rádi za takovou konfrontaci. Náš další cíl je vyhrát všechny zbývající zápasy. Ten nejbližší nás čeká ve středu na Slavii. Víme, že v Edenu musíme zvítězit, abychom soutěž ještě zdramatizovali. Během jara jsme náskok Slavie stáhli o solidních deset bodů, rádi bychom k nim přidali další tři," uzavřel na serveru gol.cz brzy šestadvacetiletý bek, jenž nadále fandí také Bohemians 1905 jejichž dres oblékal ještě na podzim a kterým by přál, aby se jim podařilo probojovat do předkol Evropské ligy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.