Holoubek vidí v Kotalovi obrovského odborníka: Sparta ukáže Plzni i Slavii, že se s ní musí na příští rok počítat

Holoubek vidí v Kotalovi obrovského odborníka: Sparta ukáže Plzni i Slavii, že se s ní musí na příští rok počítat

Aktuální vítězná šňůra Sparty čítá již sedm duelů, což je bilance, jíž letenská značka nepamatuje již dost dlouho. David Holoubek, jenž operuje v mládežnických repre strukturách, v tomto směru vzdal hold svému zkušenějšímu kolegovi Václavu Kotalovi.

"Já ho považuju za obrovského odborníka. Tam, kde vždycky působil, za sebou zanechal hezkou stopu. Ať už byl v Brně nebo Hradci Králové, vždycky jsem měl jeho fotbal rád, rád jsem na něj koukal a jako trenér jsem ho analyzoval," přiznal v interview pro ceskatelevize.cz bývalý stratég Sparty, Liberce či Ružomberoku.

Nástupce Václava Jílka má za sebou na Letné čtyřměsíční práci. "Když se dívám na Spartu, udělal obrovský pokrok. Parta je kompaktní, nedostává góly. A když chcete být úspěšný v dlouhodobé soutěži, nesmíte góly dostávat. Takže to musíte postavit na dobré a kvalitní obranné fázi. V tuhle chvíli je Sparta, co se týče defenzivy, velice zajímavá a má samozřejmě spoustu kreativních hráčů, kteří jí dávají góly. Má našlápnuto, ale nesmíme to přeceňovat, protože ji čekají ještě těžší zápasy," připomněl střety s Plzní či Slavií webem ceskatelevize.cz citovaný Holoubek.

Podle čtyřicetiletého odborníka je nyní vidět i rozdíl v mentalitě. "Psychika ve sportovním výkonu a především ve vrcholovém sportu je prostě alfa a omega. Když si věříte, máte v sobě emoce a pozitivní energii a umíte to přenést na hřiště, je to z toho pak strašně znát. Když se teď podívám na její poslední zápasy, vidím emoce a že chtějí něco udělat pro to, aby byli úspěšní jako klub. Jednotlivci dávají své dovednosti a předpoklady, co mají, týmu. Pak z toho vznikne to, že neprohrávají, mají dobrou obranu a jsou zajímaví pro fanoušky i trenéry," ozřejmil na ceskatelevize.cz kouč.

Ten mimochodem zastává názor, že by se ještě s nedávno devátým týmem tabulky mělo do budoucna znovu počítat i v boji o ty nejvyšší příčky. "Oni tím možná dokážou, že sezona není povedená, ale závěr odehrají na sto procent a udělají ještě spousty bodů, které jsou možné. A Slavii s Plzní ukážou, že se s nimi musí na příští rok počítat. Myslím, že to tak bude," uzavřel trenér osmnáctky.