Tichá voda břehy mele? Před Benzemou už jsou ve střeleckém žebříčku Realu jen 4 legendy...

Tichá voda břehy mele? Před Benzemou už jsou ve střeleckém žebříčku Realu jen 4 legendy...

Dvaatřicetiletý útočník Karim Benzema už je součástí Realu Madrid jedenáct let a za tu dobu zažil na San Bernabéu hned sedm trenérů. Zatímco s odchodem do Premier League či Ligue 1 už byl spojován nesčetněkrát, dokud povede Bílý balet Zinedine Zidane, hned tak k němu zřejmě nedojde...

Jeho krajan pro něj má totiž slabost a opakovaně ho na tiskových konferencích hájí. "Pro mě je Karim nejlepší devítkou na světě," pronesl úspěšný šéf třináctinásobného vítěze Ligy mistrů.

V nynější sezoně LaLigy pomohl svému chlebodárci do čela tabulky sedmnácti trefami a ve střelecké tabulky je na druhé příčce hned za barcelonskou jistotou Lionelem Messim, na něhož ztrácí čtyři branky.

V poslední dekádě se mu povedlo překonat dvacetigólovou hranici hned osmkrát a kdo ví, třeba letos potřetí v profi kariéře pokoří i metu třiceti přesných zásahů.

Celkově už za Real nasázel 244 soutěžních branek, k nimž dospěl v 504 startech. Díky tomu už se mu podařilo přeskočit klubové legendy jako Puskás, Gento, Butrageňo či Sánchez a před ním jsou v historickém žebříčku už jen čtyři významné tváře, a sice Santillano, Di Stéfano, Raúl a Cristiano Ronaldo.

I přesto však byl v Madridu nejednou vypískán a ne všem jeho styl vyhovuje. Sám forvard se však stále statečně brání. To, když se do něj fanoušci navážejí i po zápasech, ve kterých hrál dobře, vyloženě nesnáší. "Góly střílím pro ty, kteří umějí ocenit mou roli na hřišti," doplnil kolega Ramose, Marcela či Courtoise.

A jedno mu pořád nejsou ani mediální výstupy. Když se médiu L’Equipe nevešel mezi patnáct nejlepších útočníků současnosti, listu na sociální síti vzkázal následující: "Hej kluci, mátě mě tam alespoň na šestnácté pozici?," rýpl si muž, jenž už je celou řadu let odstaven i z francouzského národního týmu a unikly mu již dvě medaile z velkých turnajů.

To, že místo něj reprezentuje například Olivier Giroud, také nese docela těžce. Důkazem budiž jeho štiplavý názor na třiatřicetiletého střelce Chelsea, o němž příliš valné mínění nemá. "Těžko můžete srovnávat Formuli 1 s motokárou," ukázala sebevědomí ofenzivní osobnost Realu.

Střelecká tabulka LaLigy:

Messi (Barca) - 21
Benzema (Real) - 17
Moreno (Villarreal) - 12
Martí (Levante) - 11
Ocampos (Sevilla) - 11
Pérez (Alavés) - 11
Suárez (Barca) - 11

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.