De Ligt? Je předurčen k velkým věcem a určitě se stane jedním z nejlepších obránců v Evropě

De Ligt? Je předurčen k velkým věcem a určitě se stane jedním z nejlepších obránců v Evropě

Stará dáma z Juventus Stadium byla po posledních dvou remízách v Coppa Italia, z nichž Bianconeri bolela zejména finálová prohra s Neapolí po penaltách, vydatně kritizovaná.

Odpověď však přišla v Serii A, kde si Juventus poradil s Boloňou a upevnil si vedení v tabulce, s tím, že druhé Lazio Řím, které má zápas k dobu, je v tuto chvíli zpět o čtyři body.

Hlavní trenér pětatřicetinásobného šampiona Apeninského poloostrova Maurizio Sarri s kritickými hlasy nesouhlasil. "Ve fotbale i v životě jsou názory a fakta. Pokud posloucháte názory, mysleli byste, že se tenhle tým rozpadá. Pokud se podíváte na fakta, vedeme tabulku," podotkl bývalý kouč Chelsea.

"Kritika byla přehnaná a může nám posloužit jako motivace, abychom se dostali zpět nejen fyzicky, ale i psychicky, což může trvat trochu dále," pokračoval jednašedesátiletý odborník, jenž začal šéfovat turínskému obrovi loni v létě.

Sarriho potěšili nejen střelci branek Cristiano Ronaldo a Paulo Dybala, ale také to, že tým udržel tempo a intenzitu déle než ve zmíněném poháru. Konkrétně pak vyzdvihl mladého obránce Matthijse de Ligta, jemuž věští zářivou budoucnost...

Dvacetiletý zadák s minulostí v Ajaxu Amsterdam si k tomuto datu připsal za Juventus 30 soutěžních startů, v nichž se mu povedlo dvakrát skórovat. "Matthijs už si více zvyknul na náš styl italského fotbalu. Přišel z Nizozemska, kde nestrávil tolik času analyzováním defenzivní činnosti, ale na Serii A se adaptoval mnohem rychleji než řada cizinců, kteří sem v jeho věku přišli. Je předurčen k velkým věcem a určitě se stane jedním z nejlepších obránců v Evropě," predikoval šéf Buffona, Higuaína, Chielliniho a spol., jehož tým narazí v pátek na Lecce, které táhne sérii tří proher, v rámci nichž inkasovalo patnáct branek. Favoritem proto Barák a spol. nebudou v žádném případě ani na turínské misi v závěru pracovního týdne.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.