Vyjdou Ševci vstříc Klokanům? Ve vršovických kancelářích už se začalo pracovat na udržení Hronka

Vyjdou Ševci vstříc Klokanům? Ve vršovických kancelářích už se začalo pracovat na udržení Hronka

Vršovickému celku Bohemians Praha 1905 se v právě probíhající sezoně povedlo vstřelit již čtyřicet branek, což se mu v samostatné české nejvyšší soutěži povedlo pouze jednou a to v ročníku 2001/2002, když ještě v Ďolíčku vládl Vlastimil Petržela.

Po restartu Fortuna:ligy disponují Klokani třetí nejlepší ofenzivou v celé soutěži, s tím, že jsou před nimi pouze Sparta s Plzní. O 15 tref se přitom podělilo hned devět hráčů, což musí hlavního kouče Luďka Klusáčka pochopitelně těšit.

Důležitou součástí zelenobílého mužstva, které vytěžilo z posledních sedmi klání šest výher, jsou i dva hráči, kteří u Botiče pouze hostují a jde o aktuálně zraněného forvarda Matěje Pulkraba, jenž patří Spartě a zálotníka Petra Hronka, jenž je kmenovým hráčem Zlína.

Zatímco u třiadvacetiletého Pulkraba si jde díky přestupové sumě 20 milionů trvalý přestup k Bohemce představit jen těžko, v případě druhého jmenovaného je to mnohem reálnější. Jeho cena by totiž mohla být jen okolo čtyř milionů korun.

Sportovní úsek Bohemians už má na jeho trvalém přesunu do metropole pracovat a samotný středopolař by setrvání v hlavním městě bral, protože z osobního hlediska zažívá nejlepší sezonu kariéry (v tomto ročníku je na pěti ligových brankách. Tři vstřelil po ligovém restartu, dvě na podzim).

Lákají ho i ambice klubu, který je stále ve hře i o předkolo Evropské ligy, což na moravské Letné v současnosti absolutně nehrozí.

Šestadvacetiletý ofenzivní hráč prošel v dorostu mládežnickou akademií Sparty, odkud putoval do Jablonce. Působil i v Příbrami, Vlašimi či Jihlavě.

Pulkrab už možná nenavlékne dres Bohemians 1905...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.