Zklamala superstar Felix fanoušky Atletica? Jak se k miliardovému nákupu staví Simeone?

Zklamala superstar Felix fanoušky Atletica? Jak se k miliardovému nákupu staví Simeone?

Atletico Madrid loni navzdory zájmu Juventusu, Manchesteru City či Manchesteru United ulovilo velkou hvězdu portugalské Benficy Lisabon. Za talentovaného mladíka jménem Joao Felix muselo utratit 126 milionů euro. Vyplatil se ale Felix za tento peníz?

V Benfice loni zažil skvělou sezónu, po přesunu do Atletica šly ale jeho výkony dolů. Nedalo by se říct, že by to byl úplný propadák, kouč Simeone, fanoušci i vedení od něj ale jistě očekávali více. Nabízí se tak otázka, zda Atletico nemělo loni investovat do nějakého jiného hráče. Mladý a nezkušený Felix logicky musel být sázka na nejistotu.

Někdy se samozřejmě takovéto nákupy mohou mnohonásobně vyplatit, nejednou ale podobná koupě skončila fiaskem. A to nejen v případě Atletica. Každý občas šlápne vedle, investice do mladých hráčů jsou ale nejvíce zrádné. Felix letos nastoupil do dvaadvaceti zápasů v La Lize a zaznamenal pouze šest gólů. Od útočníka za tyto peníze by jistě Atleti očekávali více.

Felix je ale stále mladý a v Atleticu má smlouvu ještě na několik let. A i trenér Diego Simeone nepochybuje o tom, že slíbené ovoce celé Atletico z Felixova stromu sklidí. "Jsem přesvědčen o tom, že Joao Felix se bude s postupem věku pouze a pouze zlepšovat. Čeká jej velká budoucnost," má mladý Portugalec důvěru u kouče Atletica.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.