Titul zůstane v Edenu, Podještědské derby vítěze nepoznalo, Hložkův obrat zajistil Spartě tři body

V úterý pokračuje nadstavbová část Fortuna ligy třemi zápasy ze skupiny o udržení, kde se tak představí všech šest týmů, a jeden duel ze skupiny o titul. Karviná remizovala s Opavou 0:0, stejný výsledek byl k vidění v utkání Sigma Olomouc - Teplice a Zlín porazil Příbram 1:0. Ve středu se body v Jablonci dělily. Zápas o titul gólem rozhodl Ševčík.

Karviná doma přivítala Opavu a oběma týmům šlo o hodně, společně s Příbramí se totiž přou o to, který tým sestoupí přímo a na které zbylé dva čeká baráž, neboť Zlín, Olomouc i Teplice jsou v podstatě zachráněni. Opatrnému průběhu odpovídalo i skóre, Karviná remizovala s Opavou bezbrankově 0:0.

Stejný výsledek byl k vidění i v Olomouci. Místní Sigmě ani hostujícím Teplicím skoro o nic nešlo, neboť od barážových pozic jej dělí hodně bodů a propad je velmi málo pravděpodobný. Ani jeden tým nepředváděl žádné ofenzivní hody a i proto skončil zápas 0:0.

Alespoň jedna branka ale padla ve Zlíně. Autorem jediného gólu tohoto kola ve skupině o udržení byl Tomáš Poznar, ani Zlín se ovšem nedokázal trefit ze hry, neboť Poznar otevřel a zároveň uzavřel skóre z penalty. Ševci zdolali Příbram 1:0 a od barážových pozic je dělí pohodlných šest bodů, Příbram se naopak vzhledem k remíze Karviné s Opavou propadla na poslední sestupové místo.

Povedený úvod Sparty v zápase s Baníkem byl v osmé minutě zmražen gólem ostravského Romana Potočného. Sparta se ovšem nevzdala a vyrovnala zásluhou Adama Hložka. Ten stejný mladík ale o necelé dvě minuty později skóroval znovu a dokonal obrat! Na 3:1 brzy poté snížil Libor Kozák a Sparta navzdory proměněné penaltě Kuzmanoviče ve druhém poločase poráží Baník 3:2.

Liberec z Jablonce odjel s bodem. Ve 24. minutě Malinský našel centrem za obranu Kuchtu, která si dobře pokryl míč a prostřelil brankáře Hrubého. Hosté byli i ve zbytku první půle lepší. V tom druhém dějství začali lépe domácí, vyrovnat se jim však povedlo až v 85. minutě, když Pilík ze standardní situace nacentroval do vápna a Hübschman hlavou dal vyrovnávací gól.

Slavie v přímém souboji porazila druhou Plzeň 1:0 a obhájila titul. Klíčový moment přišel v 69. minutě, Masopust po průniku ze strany našel v šestnáctce Ševčíka a ten střelou po zemi vstřelil mistrovský gól.

Fortuna liga, skupina o udržení:

Karviná - Opava 0:0 (0:0)

Žluté karty: 75. Šindelář (Karviná)
Domácí: Bolek – Santos, Šindelář, Rundić (87. Guba) – Ndefe, Smrž (70. Taiwo), Mangabeira, Janečka (60. Qose), Čonka (70. Hanousek) – Ba Loua, Lingr, trenér: Jarábek
Hosté: Fendrich – Hrabina, Hošek, Harazim (64. Mondek), Žídek, Helešic (72. Zapalač) – Souček (72. Jursa), Zavadil, Texl – Dordić, Juřena (84. Železník), trenér: Kováč
Diváci: 210
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch

Sigma Olomouc - Teplice 0:0 (0:0)

Žluté karty: 43. Houska, 83. González, 90+1. Zmrzlý – 13. Kučera, 40. Mareček, 51. Nazarov
Domácí: Mandous – Sladký, Greššák, Jemelka, Vepřek – Breite – Zahradníček (67. Chytil), Houska (90+1. Zmrzlý), González, Hála (67. Falta) – Juliš, trenér: Látal
Hosté: Grigar – Černý, Čmovš, Mareček, Nazarov – Žitný, Trubač (84. Ljevaković), Kučera (69. Mareš), Moulis (84. Shejbal) – Řezníček, Mareš (75. Radosta), trenér: Hejkal
Diváci: 1 666
Rozhodčí: Adámková – Mojžíš, Bureš

Zlín - Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 62. Poznar (pen.)
Žluté karty: 51. Dramé, 89. Díl (oba Příbram)
Domácí: Dostál – Matejov, Buchta, Simerský, Bartošák – Džafić (64. Fantiš), Hlinka, Conde (46. Jiráček), Čanturišvili (90. Cedidla) – Janetzký (72. Jawo), Poznar (90. Bačo), trenér: Páník
Hosté: Melichar – Kvída (70. Slepička), Kingue, Dramé, Cmiljanović – Polidar, Tregler, Škoda (56. Pazdera), Rezek (70. Díl), Zorvan (82. Kleščík) – Jindráček (55. Antwi), trenér: Horváth
Diváci: 1 490
Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock

Fortuna liga: skupina o titul:

Sparta Praha - Baník Ostrava 3:2 (3:1)

Branky: 24. a 26. Hložek, 33. Kozák – 8. Potočný, 63. Kuzmanović (pen.)
Žluté karty: 29. Kozák, 62. Dočkal, 90+3. Krejčí – 23. Reiter, 26. Laštůvka, 45. Jánoš, 50. Kozel, 51. Kuzmanović, 69. Procházka, 90+1. Baroš, 90+3. Stronati, 90+7. Smola
Domácí: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek (46. Hanousek) – Krejčí – Karlsson (64. Trávník), Dočkal (90+6. Costa), Kanga, Hložek (90. Karabec) – Kozák (64. Tetteh), trenér: Kotal
Hosté: Laštůvka – Jánoš, Stronati, Procházka, Svozil, Fleišman (73. Baroš) – Reiter (78. Buchta), Jirásek (63. Lalkovič), Kuzmanović, Potočný – Šašinka (78. Smola), trenér: Kozel
Diváci: 3 728
Rozhodčí: Klíma – Kříž, Myška

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 85. Hübschman - 24. Kuchta
Žluté karty: Sýkora, Černák, Rada (trenér), Matoušek, Kratochvíl, Jeřábek - Kuchta, Karafiát, Koscelník, Mikula, Malinský, Baluta, Mara
ČK: 90. Čech (trenér brankářů Liberce)
Domácí: Hrubý - Holík (61. Štěpánek), Jeřábek, Plechatý, Krob (75. Velich) - Hübschman - Matoušek (75. Pilík), Kratochvíl, Považanec (46. Černák), Sýkora - Doležal (90.+7 Hämäläinen), trenér: Rada
Hosté: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Mara, Hromada (87. Michal) - Pešek, Baluta (90.+4 Beran), Malinský (87. Rondič) - Kuchta (65. Fukala), trenér: Hoftych
Diváci: 672
Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák - Franěk (video)

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 69. Šefčík
Žluté karty: Chorý, Kalvach, Hořava (všichni Plzeň)
Domácí: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Traoré (86. Takács), Ševčík - Masopust (87. Oscar), Stanciu (88. Frydrych), Provod - Tecl (75. Musa), trenér: Trpišovský
Hosté: Hruška - Řezník (75. Kovařík), Hejda, Brabec, Limberský (88. Hubník) - Bucha (75. Hořava), Kalvach, Čermák - Havel, Chorý (46. Beauguel), Kopic (63. Mihálik), trenér: Guľa
Diváci: 3 500
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Podaný - Berka (video)