Kotalovi imponuje Hložkův klid v koncovce. Proč na něj musel i přes dva góly řvát?

Kotalovi imponuje Hložkův klid v koncovce. Proč na něj musel i přes dva góly řvát?

Na tom, že Sparta táhne sérii osmi vítězství v řadě, měl v úterý večer na Letné proti Baníku Ostrava velká podíl zejména sedmnáctiletý teenager Adam Hložek.

Byť ještě není ofenzivní univerzál plnoletý, v nejvyšší tuzemské soutěži už dosáhl padesáti startů a devíti přesných zásahů, s tím, že oproti minulému ročníku nastřádal dvakrát více branek.

Jde stále nahoru? "Každý hráč, který dává góly, je pro tým strašně důležitý. U Adama je rozhodující, že má klid v koncovce. To se mi líbí. Neznervózní, řeší situace s klidem a to je strašně důležité," ocenil svého perspektivního svěřence hlavní kouč třetího týmu tabulky Václav Kotal, jehož slova jsou k nalezení na webu sparta.cz.

Vítězný tým změnil po stažení Švéda Karlssona (v utkání, jehož součástí byl do čtyřiašedesáté minuty, zaznamenal dvě asistence) své rozestavení na schéma 3-5-2, což není žádná novinka. Konkrétně Hložek v něm však nejprve lehce plaval a musel být korigován...

"My jsme takhle hráli už v přípravě s Duklou, která hrála taky na 3-5-2. Jihlava potom také. Láďa Krejčí to hrál v přípravě, takže s tím jsem problém neviděl. Tam byl spíš další problém. Hráli na pět záložníků a my jsme na to taky pozdě zareagovali. Já jsem řval na Hložka, že se musí stáhnout doprostřed, protože vepředu zůstávali tři na tři. Byli tam Dočkal, Kozák a Hložek a nám chyběl hráč ve středu pole. Pak se to přeci jen zlepšilo. Dostali jsme Hložka do pozice, kde jsme chtěli a hra Ostravy nebyla pro nás tak nebezpečná," uzavřel Kotal, jenž nyní musí své svěřence připravit na nedělní výjezd do plzeňské Doosan arény.

Holoubek vidí v Kotalovi obrovského odborníka: Sparta ukáže Plzni i Slavii, že se s ní musí na příští rok počítat

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.