Osm vítězných zápasů pořád není šňůra, o které by se mělo nějak mluvit, krotí euforii Dočkal

Osm vítězných zápasů pořád není šňůra, o které by se mělo nějak mluvit, krotí euforii Dočkal

Sparťanský kapitán Bořek Dočkal byl po dalším splněném úkolu na cestě za konečným třetím místem spokojen. Na webu sparta.cz hovořil zkušený reprezentant o nynější osmizápasové šňůře výher i o čtrnáct let mladším kolegovi Adamu Hložkovi, který už je ve Fortuna:lize na rovných padesáti startech.

O tom, jak náročný střet s Baníkem byl...

"Stejně jako ty před tím. Paradoxně jsme měli možná nejlepší vstup do zápasu, hru jsme měli pod kontrolou, neměli jsme problém s přechodem, dostávat se do centrů. A pak z prvního odkopu jsme nebyli dobře posunutí vzadu a dostali jsme gól. Nic moc to s námi ale neudělalo, kluci si za to zaslouží pochvalu. Dál jsme se dostávali do šancí a proměnili je."

O tom, že už Sparta opět dokáže otáčet nepříznivý vývoj...

"Vždycky je to o výsledcích, máme sebevědomí podpořené body a vyhranými zápasy. Pak věříte, že zápas zvládnete, i když se nevyvíjí podle vašich představ. Ale musíme pokračovat, osm zápasů pořád není šňůra, o které by se mělo nějak mluvit. Pokud ta série může pokračovat i do příští sezony, tak pojďme do toho."

O tom, že se letenskému "S" nepodařilo držet úroveň celých 90 minut...

"Celkově si myslím, že ten druhý poločas šel zvládnout lépe, zůstat aktivnější. Ostrava ale různě přeskupovala hru, my jsme museli reagovat. Soupeř měl touhu s výsledkem ještě něco udělat, takže se dostával do mírného tlaku, hlavně nakopávanými balony. Ke konci jsme ty brejky měli řešit lépe, nedostali jsme se ani do jasné šance. Měli jsme mít víc hru pod kontrolou."

O tom, jak výjimečný je jeho sedmnáctiletý spoluhráč Adam Hložek...

"To, jak je výjimečný, ukáže teprve v budoucnu. Je na skvělé cestě. Tak, jak jsem ho stihl fotbalově i lidsky poznat, tak si myslím, že moc věcí, které by ho mohly zastavit, není. Doufám, že mu bude držet zdraví a o to ostatní u něj už strach nemám."