Na Lingra se začíná tvořit fronta a on nemá problém jednat s kýmkoliv. Nebránil by se ani Championship

Na Lingra se začíná tvořit fronta a on nemá problém jednat s kýmkoliv. Nebránil by se ani Championship

Jedním z objevů této sezony Fortuna:ligy je bezesporu i jednadvacetiletý odchovanec Karviné Ondřej Lingr, jehož konto už sice k tomuto datu zdobí více než sedmdesát prvoligových startů, leč pořádně se začíná prosazovat až v tomto ročníku, kdy nasázel šest branek.

To, že už o jeho služby projevilo zájem hned několik klubů, proto nepřekvapí. "Taky to slýchávám, že zájem je, ale vždycky říkám, že počkám do konce sezony. Teď se soustředím, abych pomohl zachránit ligu. Pak nemám problém se bavit o čemkoli," ozřejmil na stránkách ceskatelevize.cz perspektivní mladík.

Ten má stále na čem pracovat. "Mohl bych zlepšit statistiky," přiznal talentovaný středopolař, jenž si odbyl premiéru na nejvyšší úrovni před čtyřmi lety ještě pod koučem Jozefem Weberem.

Od té doby sice mnohdy stagnoval a starty nesbíral pravidelně, nicméně dotyčné období už je pryč. "Nejlépe se mi hraje pod trenéry Jurajem Jarábkem a Petrem Mašlejem. Forma jde nahoru a i na tréninku mám větší slovo a kabina mě jinak bere. Cítím už i zodpovědnost, abych to vzal na sebe," uvedl na ceskatelevize.cz Lingr.

V budoucnosti by si rád vyzkoušel i krok do zahraničí. Jeho dnem jsou ostrovy a nemuselo by jít zrovna o prominentní Premier League, kterou moc Čechů nehrálo. "I tu druhou anglickou ligu bych chtěl zkusit. Mám Ostrovy strašně rád," doplnil Lingr, jenž by se tak nebránil ani Championship, ve které momentálně působí např. Jiří Skalák, Tomáš Kalas či Marek Štěch.