Proč Šmicer netrénuje? Nemá v sobě tu tvrdost, kterou kouč musí mít. Nerad by hráčům o přestávce dával fény

Proč Šmicer netrénuje? Nemá v sobě tu tvrdost, kterou kouč musí mít. Nerad by hráčům o přestávce dával fény

Co aktuálně zaměstnává vicemistra Evropy z roku 1996 Vladimíra Šmicera? Bývalý útočník vlastní hotely v Praze i Mariánských lázních, je ambasadorem Slavie i Liverpoolu a tu a tam na televizních obrazovkách glosuje fotbalové dění...

"Někteří bývalí hráči říkají, že je už nebaví na fotbal koukat, ale já to mám jinak. Sleduji hlavně Premier League a českou ligu, která mě hodně baví. Za víkend vidím každý den klidně dva tři fotbaly," citoval server iSport.cz slova "Štístka".

Sám si v minulosti vyzkoušel funkci manažera reprezentace, ale aktuálně už se do spolupráce s vedením českého fotbalu příliš nehrne. "Asi si nějakou charakterní image opravdu držím tím, že v současném českém fotbale nepracuji. Oni tam podle mě nyní vlastně ani moc nechtějí lidi bez škraloupů, kteří nic nečekají a nejsou nikomu zavázaní. Navíc já jsem finančně soběstačný, takže ani uplatit mě nejde," upozornil bývalý forvard Bordeaux či Racingu Lens, jehož vyjádření vyšlo na stránkách Deníku Sport.

Příliš ho neláká ani trenérský svět, který si v roce 2014 krátce vyzkoušel jakožto asistent v Edenu. "Nemám v sobě tu tvrdost, kterou trenér musí mít. Spíš hráčům rád pomůžu, než abych jim o přestávce dával fény," vysvětlil Sportem citovaný sedmačtyřicetiletý internacionál, který v minulosti vyhrál Pohár UEFA i Ligu mistrů.

Slavia s Viktorií a Jabloncem, Sparta v Plzni, Chelsea - City, končí bundesliga, restartuje FA Cup