Škoda si myslí, že by se mohl do Slavie vrátit a ještě nějaký rok za ni odkopat. Přejít může i do bohatšího klubu v Süper Lig

Škoda si myslí, že by se mohl do Slavie vrátit a ještě nějaký rok za ni odkopat. Přejít může i do bohatšího klubu v Süper Lig

Pavel Kuka se nechal slyšet, že on i další sešívaná osobnost Vladimír Šmicer dali dohromady za vršovické "S" méně důležitých branek než čerstvý člen Klubu ligových kanonýrů Milan Škoda, jenž aktuálně operuje v tureckém Rizesporu, v jehož barvách skóroval během jedenácti vystoupení hned šestkrát.

Jak vstup mezi ligové stovkaře bývalá opora Bohemians 1905 a Slavie prožívá? "Milan různé mety a statistiky moc nežere, ale samozřejmě vnímal, že je před branami klubu, hodně se o tom psalo. Kolega mu minule gratuloval k 98. zásahu, obratem odepsal, že jich má 99. A navíc sám se ubezpečoval, že těch sto gólů už dal. Nějaké mu odebrala a označila jako vlastní komise pro statistiku, v Budějovicích mu další sebral VAR za předchozí aut a v derby se Spartou Costa vykopával míč minimálně dvacet centimetrů za lajnou a nic. Ale na zápisech nijak nevisí, má neuvěřitelně pozitivně nastavenou hlavu, myslí především na kolektiv," pronesl v interview pro aktualne.cz jeho agent Jiří Stejskal.

Věděli i v Rizesporu, že se mu blíží jubilejní stovka? "Ano, poznali, že Milan je silná osobnost, Slavia si za poslední dobu udělala v Evropě jméno a on byl její kapitán. Chovají se k němu s velkou úctou. Já měl z jeho přestupu trochu obavy, protože turecké prostředí moc neznám, ale jsem příjemně překvapen. Ve smlouvě má klauzuli, že když nastřílí deset gólů, obdrží prémii 100 tisíc eur. To nejsou malé peníze. Má jich na kontě už šest a nechávají ho kopat penalty. Jinde by byli obezřetnější. Když jsem se ho ptal, zda je spokojený, přiznal, že je hodně překvapený, jak se v týmu chovají hráči k sobě hezky a jsou navzájem příjemní. Ale uvědomuju si, že je to hodně jeho personou. Hned v prvním zápase dal dva góly a dává je pořád. I proti velkým klubům, skóroval proti Besiktasi a Galatasarayi. Vytvořil si velký respekt. Když ho nepostaví, nedělá obličeje a gesta, přijme to a nadále drží s mančaftem. Vadilo mu to, ale nedělal nikdy zle, na rozdíl od jiných," ozřejmil portálem aktualne.cz citovaný manažer.

Pokud bude dodatečná oslava, stane se tak v Edenu. "Už předem bylo domluveno, že se odznak s náležitými poctami předá na Slavii, až přijede. Zdráhal se tomuto scénáři, že ještě nekončí a nějaký gól chce dát. Navíc si myslí, že by se mohl do Slavie vrátit a ještě nějaký rok za ni odkopat. Má dokonce domluveno, že po skončení kariéry by mohl něco pro Slavii dělat, ale o tom zatím nechce nic slyšet. Ještě nějaký rok kariéry před sebou má," vyprávěl na konto čtyřiatřicetiletého kanonýra Stejskal, jehož slova vyšla na webu aktualne.cz.

Podle všeho by se mohl v budoucnu skutečně vrátit do starého známého prostředí ve Vršovicích i v jiné, než hráčské roli. To však zatím není na pořadu dne. Ze Süper Lig by totiž hned tak zmizet nemusel. "To si zatím nedovede představit ani on. Šéf klubu Tvrdík ho má moc rád, tykají si. Ale nevíme, jaká bude jeho role v klubu za rok, jak se všechno majetkově vyvine. Není vyloučeno, že se vrátí ještě jako hráč. V Turecku si však už vydobyl slibné renomé, mohl by přejít do bohatšího klubu. Nic není vyloučeno. Milan je navíc už finančně zajištěný, umí se pohybovat ve světě obchodu, investoval do nemovitostí. Přitom žije normálně a skromně. Ještě jsme jeho budoucnost příliš nerozebírali, zatím hraje a dává góly," uzavřel na stránkách aktualne.cz Stejskal.