Krejčí přiznal, že v Boloni očekával víc: Věřím, že ještě do nějakého zápasu naskočím a budu nápomocný

Krejčí přiznal, že v Boloni očekával víc: Věřím, že ještě do nějakého zápasu naskočím a budu nápomocný

Když se Serie A restartovala a Boloňa na své půdě přivítala Juventus, Ladislav Krejčí do střetu s lídrem tabulky nezasáhl a celých devadesát minut strávil na lavičce náhradníků.

I nadále tak platí, že poslední soutěžní duel odehrál na Apeninském poloostrově v listopadu loňského roku, za což ovšem může i zranění. Protože má však jedenáctý tým italského peletonu před sebou dalších jedenáct zápasů, sedmadvacetiletý univerzál věří, že poslední slovo ještě neřekl...

"Máme ještě několik zápasů, věřím, že ještě do nějakého naskočím a budu týmu nápomocný," pronesl sparťanský odchovanec, jehož vyjádření lze najít na serveru ceskatelevize.cz.

Borec už působí na severu Itálie čtvrtým rokem. Nejlepší měl první sezonu, ale od té doby už stabilním článkem základní sestavy není. "Na rovinu, když jsem viděl svůj první rok v Itálii, očekával jsem od toho víc. Ale bohužel druhá sezona se nepodařila, nehrál jsem. Teď jsem začal sezonu myslím dobře, odehrál jsem všechna utkání, bohužel přišlo zranění. To k fotbalu patří," krčil rameny fotbalista sedminásobného šampiona Serie A.

Jistá šanci vidí v tom, že je použitelný jak na kraji zálohy, tak obrany a nestěžuje si. "Už když jsem hrál křídlo, tak mně Tomáš Ujfaluši říkal, že bych výborný levý bek. Nechtěl jsem o tom moc slyšet, ale v Boloni nastupuju pravidelně na levém obránci a musím říct, že je to hodně ofenzivní obránce. Trenér Siniša Mihajlovič mi dává hodně ofenzivních úkolů a máme hru trochu jinak postavenou, než když hrají kluci, kteří jsou na tom defenzivně mnohem líp. Nebráním se tomu, ale asi nikdy nebudu typický levý bek, který by betonoval svou stranu. Vidíte krásně hřiště před sebou, můžete nabíhat a dávat centry. Co se týká defenzivní práce, vím, že v ní mám rezervy, na kterých se samozřejmě dá pracovat," vyprávěl na portálu ceskatelevize.cz spoluhráč Palacia, Medela a spol.

Půjde do akci alespoň v rámci nedělního výjezdu do Janova, kde jeho chlebodárce přivítá Sampdoria?

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.