Posila za šedesát milionů eur jen na lavičce? Fotbal není o jednom hráči, říká Mourinho

Posila za šedesát milionů eur jen na lavičce? Fotbal není o jednom hráči, říká Mourinho

Tanguy Ndombele proseděl celý úterní ligový zápasu proti West Hamu na lavičce náhradníků. Podle Mourinha se pro něj prostě nenašlo na hřišti místo.

Francouzský středopolař nenaskočil ani do prvního zápasu po restartu Premier League. Média píší o tom, že mezi trenér Tottenhamu a třiadvacetiletým záložníkem jsou jisté neshody. Ndombele plánuje v létě změnit působiště.

Pět střídání není povinnost. „Někteří lidé si možná myslí, že musíte využít všech pět střídání, to však nemusíte, jen máte tu možnost,“ řekl Mourinho.

„The Special One“ jen nechtěl změnu riskovat. „Cítil jsem, že tým je v pohodě. Nebyl jsem však přesvědčený o tom, že stav 2:0 je úplně bezpečný, protože soupeř zkoušel všechno možné. Jeden gól by mohl změnit nastavení mysli a dodat soupeři motivaci. Proto jsem se rozhodl ponechat tým stabilní a stačili mi jen tři střídání,“ vysvětlil portugalský stratég, proč posila za 60 milionů eur nezasáhla do zápasu.

Fotbal není o jednom hráči. „Víte, není to jen o něm. Snažím se dělat, co je nejlepší pro tým. Nemůžeme zápas začít s dvanácti nebo třinácti hráči, snažím se pro tým dělat to nejlepší,“ zklidnil situaci José Mourinho.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.