Nový šéf slávistické mládeže: Oslovila mě možnost pracovat s nejlepšími hráči a trenéry v Čechách

Nový šéf slávistické mládeže: Oslovila mě možnost pracovat s nejlepšími hráči a trenéry v Čechách

Mládežnickou akademii Slavie nově povede Tomáš Heidenreich, který má za sebou v tomto směru v posledních šestnácti letech velmi pestré zkušenosti.

V letech 2004 až 2013 působil jako kouč u přípravkových, žákovských i dorosteneckých kategorií Baníku Most, ve kterém se stal později i šéftrenérem mládeže.

Následující tři roky strávil v Teplicích, kde se také věnoval žákům i dorostu a před čtyřmi lety přijal nabídku na roli šéftrenéra Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje.

Minulost má také na mezinárodním poli, když z pozice hlavního kouče vedl reprezentační výběr do čtrnácti let a u patnáctky pomáhal jakožto asistent.

Jeho praxe nyní bude chtít využít slavné vršovické "S". "Hledali jsme osobu, která by splňovala profesně a lidsky kritéria pro tento náročný úkol. Chceme sjednotit výchovu a rozvoj hráčů, abychom se prezentovali jasným stylem napříč kategoriemi. Naším cílem je připravit hráče pro styl a systém našeho A-týmu. Tomáš nám vychází jako ideální volba a hodně si od jeho příchodu slibujeme," uvedl na webu slavia.cz manažer mládežnické akademie Petr Hurych.

A co první dojmy Heidenreicha, jehož bratr Petrje sportovním ředitelem druholigového celku Ústí nad Labem a jeho syn David je zase součástí defenzivní části soupisky Atalanty Bergamo?

"Jdu za svou výzvou, přesouvám se do největšího klubu v České republice. Oslovila mě možnost pracovat s nejlepšími hráči a trenéry v Čechách, v top klubu. Chtěl bych společně se všemi trenéry nastavit takové prostředí, aby se nám dařilo vychovávat zajímavé a rozdílové hráče. Moc se těším na spolupráci se všemi pracovníky v klubu a tuto možnost beru jako svojí velkou osobní výzvu," zakončil čerstvý slávista, jenž jakožto hráč prošel Mostem, Litvínovem i Saalfeldem.