Na Hané si nechtějí nic nalhávat. Produkt, který nyní Sigma nabízí lidem, netáhne...

Na Hané si nechtějí nic nalhávat. Produkt, který nyní Sigma nabízí lidem, netáhne...

Novým předsedou spolku SK Sigma Olomouc MŽ, z.s. byl tento týden na valné hromadě zvolen dosavadní místopředseda Jakub Beneš, jenž ve funkci vystřídal odstupujícího Jaromíra Gajdu, jenž vše řídil tři dekády.

"K tomuto rozhodnutí mě vedlo poznání, že Jakub má veškeré předpoklady a schopnosti, aby tuto funkci vykonával lépe než já. Má nové myšlenky, dokáže kolem sebe vytvořit pozitivní prostředí, je správné, aby dostal prostor realizovat své představy," citoval web sigmafotbal.cz slova dnes již bývalého předsedy Gajdy.

A co první dojmy nového předsedy? "Na první pohled se může zdát, že ta role může být obdobná jako u dalších tisíců spolků v republice, ale musíme si na rovinu říct, že spolek má historicky důležitou roli v olomouckém fotbalu. Má pod sebou celou mládež, která je klíčová pro celý klub a zároveň je majoritním akcionářem SK Sigma Olomouc, a.s., takže tuto funkci beru s velkou odpovědností a respektem. Tím, že můj předchůdce v této roli působil 30 let, je to pro mě o to větší závazek," prohlásil osmadvacetiletý funkcionář.

Jaké postavení má spolek ve struktuře hanácké značky právě teď? "Spolek je majoritním akcionářem SK Sigma Olomouc, a.s., což znamená, že má hlavní odpovědnost, jakým způsobem se profesionální fotbal v Olomouci vyvíjí. Neznamená to ale, že by předseda nebo výbor spolku každodenně řešil, jakým způsobem se prezentuje A-tým, kdo je hlavním trenérem, nebo jaká posila do klubu přijde, nebo nepřijde. Od toho tady jsou orgány akciové společnosti a odpovědné osoby. Osobně vnímám, že pozice výboru a jeho předsedy je taková, že bychom měli stanovovat strategické cíle a dlouhodobé směřování klubu, což souvisí s úkolem majoritního akcionáře," doplnil Beneš, jehož slova nabídly stránky sigmafotbal.cz.

Jaký je aktuální stav klubu, kterému již ve zbytku Fortuna:ligy o nic nejde? "Nebudeme si nic nalhávat. Produkt, který nyní lidem nabízíme, netáhne. Jsme ve fázi, kdy si musíme říct, ve kterých oblastech se klub přestal rozvíjet. Musíme si nastavit zrcadlo a pojmenovat si problémy a říct si, jakým způsobem by měl klub fungovat dál. Cítím, že se potřebujeme otevřít. Potřebujeme se otevřít sportovním trendům a tomu, jak se fotbal vyvíjí v Evropě a ve světě tak, abychom byli nadále konkurenceschopní ve výchově naší talentované mládeže a v budování našeho A-týmu. Přeji si, aby fanoušci opět zažili evropské poháry, a abychom byli schopní dostat naše hráče do top evropských klubů. Také cítím, a to je pro mě možná ještě důležitější, že máme velký dluh směrem k veřejnosti a fanouškům. Tam je ta otevřenost ještě důležitější. Potřebujeme být fanouškům blíž, sdílet naše postoje, bavit se o společných nápadech a o tom, kam klub směřuje. Z olomouckého prostředí zkrátka potřebujeme vytvořit jeden klub," ozřejmil nový kolega Davida Rozehnala, z jehož nástupu do výboru má upřímnou radost.

A co možný opětovný vstup Josefa Lébra do vlastnických struktur celku z Androva stadionu? "Ing. Josef Lébr předložil výboru spolku nabídku na akcionářský vstup do klubu. Výbor sdělil panu Lébrovi své podmínky, čili nyní jednáme o finální podobě případné transakce. Vzhledem ke složitosti celé transakce to určitě není záležitost následujících dnů," zakončil na sigmafotbal.cz Beneš, jehož srdeční klub má před sebou domácí vystoupení proti Karviné.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.