První muž českého fotbalu potvrdil, že Šilhavému automaticky prodloužili smlouvu

První muž českého fotbalu potvrdil, že Šilhavému automaticky prodloužili smlouvu
OBSAHUJE VIDEO

Nejsledovanější trenér v zemi Jaroslav Šilhavý povede národní tým i v dalším kvalifikačním cyklu o mistrovství světa v roce 2020. FAČR s nynějším repre koučem prodloužil smlouvu automaticky.

Kvalifikace o světový šampionát v roce 2022 v Kataru by měla vypuknout již v březnu příštího roku, čili ještě pár měsíců před odloženým kontinentálním turnajem.

"Smlouva trenéra a celého realizačního týmu samozřejmě trvá i na Euro, které je přesunuto do příštího roku. Čili tady vše běží tak, jak by běželo, kdyby se Euro odehrávalo letos," informoval na webu fotbal.cz předseda Fotbalové asociace Martin Malík.

Osmapadesátiletý nástupce Karla Jarolíma šéfuje nejlepším domácím borcům od předloňského září, čili necelé dva roky. Předloni s nimi dosáhl na tři výhry ze čtyř vystoupení, loni měl na kontě vyrovnanou bilanci pěti triumfů a pěti porážek.

"Po úspěšné kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy máme u reprezentace rozdělanou práci. Na ni chceme navázat jak na samotném Euru, tak v kvalifikaci o postup na mistrovství světa, která začne příští rok," zakončil sám bývalý kouč Slavie, Liberce, Jablonce či Dukly.

První letošní reprezentační vystoupení by mělo proběhnout v září v rámci nového ročníku Ligy národů.