Velké licenční trable ve druhé lize: 15 z 18 žadatelů bylo odmítnuto

Velké licenční trable ve druhé lize: 15 z 18 žadatelů bylo odmítnuto

I když ještě ligová sezona 2019/2020 i přes jistého šampiona pořád běží, v zákulisí už se řeší příští soutěžní ročník 2020/2021.

Věděli jste o tom, že hned pět současných prvoligových klubů obdrželo licenci potřebnou ke startu mezi elitou až po odvolání?

Konkrétně šlo o Jablonec, Opavu, Bohemians 1905, Dynamo České Budějovice a Baník Ostrava. jimž byla kvůli nedodržení prvního termínu vyměřena pokuta 1,1 milionu korun.

Kde to vázlo? Podle licenčního manažera Stanislava Rýznara neuměly některé celky prokázat existenci zázazků po splatnosti. Některým značkám zase chyběl doklad o možnosti užívat stadion po celý ročník.

"Všech pět klubů v odvolací lhůtě předložilo dokumenty, na jejichž základě jim odvolací orgán, tedy licenční tribunál, mohl přiřknout licenci, díky které budou moci startovat i v příštím soutěžním ročníku nejvyšší české soutěže," citoval server seznamzpravy.cz slova výše zmíněného licenčního manažera.

Co se týče druhé nejvyšší soutěži, tam jsou problémy o něco větší. FAČR posuzovala celkem 18 žádostí - 16 od nynějších účastníků FNL a dvě od aspirantů za postup z ČFL a MSFL Táborska a Blanska.

Během prvního kola posuzování však uspěly jen tři kluby a 15 bylo zamítnuto. "Odvolací lhůta běží, licentní tribunál se odvoláním bude zabývat zhruba v půlce července," zakončil na seznamzpravy.cz Rýznar, jenž kvůli klidu na práci odmítl být konkrétní.

Jisté je, že evidentní potíže s nevyhovujícím stánkem má například Viktoria Žižkov, jež si v současnosti hledá po celé Praze budoucí útočiště a její nový majitel nevyloučil ani jednání se Spartou a Slavií.

Přeceňovaný Guľův guľomet funguje jen proti slabším týmům. Slavia má druhou hvězdu zcela zaslouženě