Udělat dvakrát po sobě skupinu Ligy mistrů by byla pohádka, zasnil se Coufal

Udělat dvakrát po sobě skupinu Ligy mistrů by byla pohádka, zasnil se Coufal

Sedmadvacetiletý reprezentační bek Vladimír Coufal je čerstvým dvojnásobným šampionem české nejvyšší soutěže z let 2019 a 2020. Bývalý zadák Liberce neměl problém přiznat, že sešívanému "S" paradoxně pomohla k poslednímu úspěchu koronavirová pauza...

"Dali jsme se dohromady, vysvětlili jsme si, co musíme hrát, hlavně jak musíme hrát, a vrátili jsme se k našim principům. To, že Plzeň stahovala náskok, se vkrádalo do hlav hlavně těm mladším klukům. My zkušení jsme tady byli od toho, abychom jim pomohli tak, jak pomáhali zkušení hráči nám, když jsme sem přišli," ozřejmil krajní obránce, jehož si čerstvý mistr pořídil před necelými dvěma lety za necelých 20 milionů korun.

Někdejší hráč Hlučína či Opavy zároveň přiznal, že z Viktorie měl jeho chlebodárce respekt zejména před prvním měřením sil. Ve středečním ligovém pokračování už tolik ne. "Plzeň od příchodu trenéra Guly dostala nový impulz. Hráli fantasticky, dobře kombinovali, soupeři jí nestačili. Musím přiznat, že když tady Plzeň hrála první zápas, měli jsme z toho utkání velký respekt. I když jsme pořád věřili ve své kvality. Nakonec jsme si ukázali, že jsme byli lepší, to nám vlilo obrovské sebevědomí," přiznal svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Slávisté budou v září usilovat o to, aby se podruhé za sebou proklestili do základní skupiny Ligy mistrů. Opět je čeká čtvrté předkolo, čili rozhodující play-off, jehož poražený putuje alespoň do Evropské ligy. "Hrozně moc se těším. To už by bylo úplně neuvěřitelné udělat tady za dva roky dva tituly, domácí pohár a dvakrát hrát skupinu Ligy mistrů. To by byla fakt pohádka. Čeká nás další psychicky náročný dvojzápas, pamatuji si loňské play-off. Týden jsem byl nervózní a chodil doma jak zlá nemoc. Musíme si teď odpočinout a co nejlíp se připravit," uzavřel kolega Kúdely, Bořila, Tijaniho a spol., jehož tým ještě čekají střety s Jabloncem, Libercem a Spartou, která se představí v edenu osmý červencový den.

Nový šéf slávistické mládeže: Oslovila mě možnost pracovat s nejlepšími hráči a trenéry v Čechách

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.