Z druholigové Jihlavy do norské Eliteserien? Vejmolu čeká premiérová zahraniční štace...

Z druholigové Jihlavy do norské Eliteserien? Vejmolu čeká premiérová zahraniční štace...

Někdejší mládežnický reprezentant Luděk Vejmola opouští druholigovou Jihlavu a přesunuje se do norského klubu Haugesund, který sídlí na západním pobřeží Severního moře v regionu Rogaland.

V šestnáctičlenné Eliteserien, jež se hraje systémem jaro - podzim, obsadil FK Haugesund v minulém ročníku sedmou příčku a byl finalistou národního poháru. S ohledem na skutečnost, že byl dosud ve druhé lize, si tak pětadvacetiletý gólman notně polepšil.

Vejmola odchází na půlroční hostování, ale součástí dohody je i opce na zimní trvalý přesun. "Luděk je skvělý kluk a příkladný profesionál, proto, když dostal nabídku zkusit první ligu v Norsku, bylo naší povinností o takové nabídce jednat a pokud to bude pro klub přijatelné, tak mu angažmá umožnit. V současné době odchází na půlroční hostování s opcí na zimní přestup. S jeho možným odchodem jsme dlouhodobě počítali, proto jsme měli vyrovnanou dvojici brankářů spolu s Vlastou Veselým. Tento přestup je dalším dobrým příkladem pro naše mladé hráče, že pokud budou dřít a pracovat na sobě, mohou si vybojovat zajímavé angažmá v naší první lize nebo i v zahraničí,“ citoval web fcvysocina.cz slova ředitele Jana Staňka.

187 centimetrů vysoký gólman, jenž prošel také Drnovicemi, Slováckem či Mladou Boleslaví, v jejímž dresu odchytal devatenáct utkání, přiznal, že se všechno "upeklo" velmi rychle. "Určitý náznak této možnosti jsem zaregistroval zhruba před deseti dny. Zájem Haugesundu potvrdil po utkání s Žižkovem přímo jejich trenér gólmanů, což pro mne byl důležitý signál. Následovala domluva klubů, která šla mimo mne, a já si pouze přál, aby jednání dopadla. Ve středu jsem odletěl do Norska, podepsal jsem smlouvu a čeká mne už pouze standardní lékařská prohlídka. Z prvních momentů vnímám, že jde spíše o rodinný klub s útulným stadiónem, skvělým zázemím, pozitivními fanoušky a kádrem, který tvoří převážně domácí hráči a Dánové. Velmi dobrý dojem mám i z jednání s vedením klubu či z komunikace s trenérským štábem. Už jsem si ověřil, že mé znalosti angličtiny jsou slušné a domluvím se. Chtěl bych se ale naučit i norsky," uzavřel na fcvysocina.cz Vejmola, který odchytal za Vysočinu ve FNL šestačtyřicet utkání plus loňské dva barážové zápasy s Karvinou.

Norká liga jinak už vypukla - po třech kolech je Haugesund na čtrnácté pozici a zatím čeká na vítězství. Vejmolův debut by klidně mohl přijít již v neděli 28. června na půdě Sandefjordu.