Monaku mává nejen Bakayoko. Na knížecí půdě končí i dalších 5 hráčů...

Monaku mává nejen Bakayoko. Na knížecí půdě končí i dalších 5 hráčů...

AS Monaco, osminásobný šampion Ligue 1, který zažíval až do ukončení soutěže nepříliš výrazný ročník, o čemž svědčí devátá příčka, během léta kapku provětrá kádr.

Jak zaznělo na serveru lequipe.fr, knížecí značku opustí hned šestice hráčů soudobého áčka, jemuž velí od prosince loňského roku španělský trenér Robert Moreno.

Konkrétně jde o partu ve složení Seydou Sy, Diego Benaglio, Moussa Sylla, Adrien Silva, Tiemoué Bakayoko a Islam Slimani.

Zatímco prvně jmenovanému triu končí k poslednímu červnovému dni kontrakt, zbylé trojici zase vyprší hostování a 101 let fungující klub ze State Louis II pro necelých 19 tisíc diváků nehodlá uplatnit opci.

Čtyřiadvacetiletý Sy byl až třetím brankářem a v sezoně si více méně ani neškrtl, což platí i pro jeho o dvanáct let staršího švýcarského konkurenta mezi třemi tyčemi Diega Benaglia. Dvacetiletý záložník a odchovanec Silla pak odehrál v ligovém ročníku pouhých 9 minut.

Zapůjčení borci dostali mnohem více prostoru (Silva 22 startů, Bakayoko 20 vystoupení a Slimani 18 zápasů), ovšem ani to nakonec na pokračování spolupráce nestačí a všichni se vrací do svých kmenových klubů, čili do Chelsea a Leicesteru City.

Stochovi došla trpělivost: Myslíte, že si zasloužím, aby se se mnou zacházelo jako s nováčkem, amatérem či dítětem, co neumí hrát fotbal?

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.