Mihálik je pevnou součástí plzeňského projektu, Šádek, Guľa i Psotka v něm vidí budoucnost

Mihálik je pevnou součástí plzeňského projektu, Šádek, Guľa i Psotka v něm vidí budoucnost
OBSAHUJE VIDEO

Ofenzivní univerzál Ondřej Mihálik už se do nizozemského Alkmaaru vracet nebude. Plzeň se dohodla na jeho přestupu a on tak se západočeskou značkou z Doosan arény podepsal smlouvu na tři roky do 30. června 2023.

"Ondra je velmi pracovitý hráč se skvělým charakterem a vzorným přístupem. Během ročního hostování z Holandska nás přesvědčil o svých kvalitách, vidíme v něm pro klub budoucnost, a proto jsme se společně s trenérem i sportovním ředitelem jednomyslně shodli na využití předkupního práva. Zvykl si výborně na prostředí a může se nyní plně koncentrovat na zbývající tři ligové zápasy a hlavně se již chystat na nadcházející sezonu, kde budeme mít opět ty nejvyšší ambice,“ pronesl na webu fcvktoria.cz generální manažer vicemistra Adolf Šádek, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

Transfer pomohl domluvit agent třiadvacetiletého borce Viktor Kolář. "Ondra se vracel do Česka po zranění, Viktoria věřila v jeho schopnosti i velkou chuť vrátit se na nejvyšší výkonnostní úroveň. V Plzni našel velmi ambiciózní prostředí, s novým trenérem přišla navíc čerstvá motivace a především obrovský elán posunout tým na další úroveň. Ondra je pevnou součástí tohoto projektu, což vnímáme za všechny strany jako skvělý tah," doplnil na webu fcviktoria.cz manažer.

Mihálikova plzeňská etapa coby kmenového hráče Viktoria navíc začne od nového ročníku i s novým číslem. Exjablonecký forvard bude nosit na zádech sedmnáctku. "Je to pro mě šťastné číslo, nosil jsem ji odmalička, i ve všech reprezentacích. Chtěl bych na to zase zpátky navázat a mít ji i tady," objasnil na fcviktoria.cz "Pišta", jenž si dosud za Viktorii připsal 20 ligových vystoupení, 576 odehraných minut, dvě branky a jednu gólovou asistenci.

A jaké jsou jeho první dojmy po podpisu a následné jistotě na příští roky? "Je to i pro mou hlavu jistota, že tu zůstanu a nemusím řešit nic jiného. Jsem strašně rád, že to tak dopadlo. Priorita z mé strany i ze strany rodiny byla zůstat v Plzni," uzavřel stále prespektivní bývalý hráč Vlašimi, kde byl krátce zapůjčen na podzim 2015.