Z titulu radující se „štístko“ Šmicer si utáhl ze Sparty: Jsem rád, že jsem si jejich dres oblékl až tak pozdě

Z titulu radující se „štístko“ Šmicer si utáhl ze Sparty: Jsem rád, že jsem si jejich dres oblékl až tak pozdě

Když se daří, tak se daří. Vladimír Šmicer má ihned dvojnásobný důvod k radosti. Mistrovské oslavy totiž spustily pouhý den po sobě ihned dva jeho milované kluby.

Ve středu to byla Slavia, která po domácím skalpu Viktorie Plzeň potvrdila ligovou dominanci, a ve čtvrtek se k ní přidal ještě Liverpool. Jeho úspěch je o to sladší, protože přišel po dlouhých třiceti letech. A umíte si představit, jaký výbuch emocí to po tak dlouhém čekání asi byl.

„U Slavie jsem měl to štěstí, že jsem mohl být na stadionu, tam to bylo krásný, být u toho je vždycky lepší, než to sledovat na dálku, takže tam jsem si to užil. Hlavně v zápase proti Plzni, první proti druhému, ukázali, že jsou nejlepší, takže to byl krásnej večer,“ popisoval prostřednictvím TV Nova Šmicer, jenž sám červenobílý dres oblékal v letech 1992-96 a 2007-09.  

Liverpool mohl ligové prvenství slavit díky konzistentním výkonům. Zatímco ostatní celky v Anglii možná až nečekaně ztrácely, tak družina trenéra Jurgena Kloppa jako jediná téměř vůbec nepolevila. Jejich titul v Premier League byl stvrzen ztrátou Manchesteru City na půdě Chelsea 1:2.

„Ve čtvrtek jsem byl na tenisovém turnaji, takže jsem to jenom sledoval prostřednictvím mobilu. Ale když jsem viděl, že to skončilo 2:1, tak jsem věděl, že Liverpool má trofej. Bylo to fakt příjemný, vědět, že to konečně povedlo. Udělat titul po třiceti letech je obrovská událost, je jenom hrozná škoda, že si to člověk neužije na tom stadionu a s fanoušky" přiznával skrze TV Nova Šmicer, jemuž se přezdívalo a stále přezdívá Štístko.

A toto přirovnání se nezrodilo jen tak náhodou, jelikož když na konci května oblékl v exhibičním zápase dres hokejové Sparty, tak ta fotbalová najednou začala vyhrávat. Letenští od tohoto utkání evidují osm výher v řadě.

„Jsem rád, že jsem si ten dres oblékl až takhle pozdě,“ smál se Šmicer. „Kdyby to bylo na začátku sezony, tak by to mohlo ohrozit titul,“ dodal s nadsázkou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.