Talentovaného Hložka začal monitorovat gigant z Anglie. Popere se o něj společně s Lipskem?

Talentovaného Hložka začal monitorovat gigant z Anglie. Popere se o něj společně s Lipskem?

Působivé výkony v podání sedmnáctiletého Adama Hložka nezůstávají bez povšimnutí. Důvěryhodný server Sky Germany nyní přišel s informací, že se okolo hráče začali slétávat supi dokonce až z dalekého Londýna.

Herní výkony nadaného ofenzivního kouzelníka Sparty začal monitorovat Arsenal, který tak obnovil svůj zájem, jenž se poprvé objevil před třemi lety. Tehdy si Kanonýři Hložka pozvali k sobě na zkušební fázi, z níž se mohla stát trvalá spolupráce, avšak sám hráč byl nakonec svým agentem Pavlem Paskou přesvědčen, aby raději zakotvil ve Spartě.

Pracovat pod křídly fotbalového giganta bývá sice pěkné, ovšem jak Paska sám podotkl, Hložek by se dočkal mnohem více seniorských příležitostí na českém území, zatímco venku by hrál pouze za mládežnické týmy s úplně minimální šancí přejít k profesionálům.

Koneckonců pravda nemusela ležet daleko. Adam, který za měsíc oslaví své osmnácté narozeniny, se stal jedním ze stabilních pilířů kádru pražské Sparty, za níž nastoupil už k více než padesáti utkáním. Tím se tak stal vůbec prvním českým fotbalistou, který před dovršením plnoletosti překonal takovouto metu.

Jak se bude zájem Arsenalu vyvíjet, to je prozatím těžké předpovědět. Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický by osobně hráči doporučil, aby se soustředil na výkony a působení na domácí scéně, kde může ještě další rok zrát do podoby světového formátu. Teprve pak by jej pustil k zahraničnímu angažmá.

Vedle londýnských Kanonýrů ovšem nesmíme opomenout ani zájem Lipska. O něm na konci března promluvil mimo jiné i sám Adam Hložek. „Mohu potvrdit, že zájem z Lipska opravdu existuje, momentálně jsem ale ve Spartě a soustředím se na to, abych mohl podávat co nejlepší výkony,“ zaznělo z jeho úst.

Ať už výsledek bude jakýkoliv, nepochybně bude zajímavé vývoj této situace sledovat. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.