Nejlepší hráč Liverpoolu v této sezoně? Nevillův tip poněkud překvapil

Nejlepší hráč Liverpoolu v této sezoně? Nevillův tip poněkud překvapil

Mané, Salah, Firmino nebo van Dijk. Liverpool má ve svém kádru spoustu hvězdných hráčů, přesto ani jeden z těchto vyjmenovaných údajně nebyl hlavním tahounem týmu na cestě za titulem.

Bývalý obránce Rudých ďáblů se rozhodl poukázat na muže, který je skutečným talismanem, jenž družině trenéra Kloppa s předstihem zajistil titul v Premier League. Jedná se o brazilského brankáře Alissona Beckera.

„Upřímně se domnívám, že právě Alisson vychytal Liverpoolu titul,“ pravil Gary Neville před novináři z deníku Goal. „Spousta lidí hovoří o tom, že největší zásluhy na tomto úspěchu nese van Dijk, což nepopírám, protože je určitě jedním ze stavebních dílků, ale když se podívám dva tři roky zpátky do minulosti, každý kritizoval gólmany Liverpoolu, včetně mě.“

„Řekl jsem, že kdo má ambice vyhrát Premier League, ten musí mít špičkového gólmana. Jurgenu Kloppovi se má slova nelíbila, protože jsem jimi mířil přímo na něho, ale dozajista mě poslechl, protože brzy přivedl Alissona. A to je ten rozdílový faktor, je to jeden z nejlepších brankářů světa,“ vzdával hold brazilské reprezentační jedničce.

A s příchodem Alissona údajně zavládl v kabině Liverpoolu klid. „Jakmile máte v brance někoho tak kvalitního, celý váš tým najednou hraje klidněji. Alissonovo sebevědomí, autorita i zkušenosti, to vše opravdu hodně pomohlo jeho spoluhráčům soustředit se čistě na svou roli. Já to znám, protože jsem totéž zažil v Manchesteru za dob Petera Schmeichela a Edwina van der Sara,“ vzpomínal Neville.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.