Sparta to vzala hopem! Letenské řady rozšířil ofenzivní šikula z Bulharska, kterého testovali i v Turíně

Sparta to vzala hopem! Letenské řady rozšířil ofenzivní šikula z Bulharska, kterého testovali i v Turíně

Své plány na příští sezonu se s mírným předstihem začíná snažit realizovat vedení pražské Sparty, které si vyhlédlo již svou druhou letní posilu. Tou se stává Martin Minčev.

Teprve devatenáctiletý forward se do hlavního města České republiky přesouvá z bulharského týmu Černo More Varna, kde celkově stihl zasáhnout do 74 utkání. Desetkrát se přitom zapsal mezi střeleckou listinu a osmkrát svým spoluhráčův asistoval.

Potenciál tohoto univerzálního útočníka, který dokáže zahrát jak obou křídlech, tak i na samotném hrotu, podtrhoval zájem několika evropských klubů, mezi nimiž lze uvést například AS Turín, kam byl Minčev v sedmnácti letech poslán na testovací fázi. Ačkoliv se zde neukázal ve špatném světle, nakonec se přeci jen vrátil do Bulharska. Vše bylo ale jen otázkou času, než přijde další příležitost přesunu na vyšší úroveň.

„Spartu jsem si vybral, protože to je velký klub. Chci na hřišti ukázat, co dokážu, a vyhrát tady pár trofejí,“ uvedla po oznámení přestupu nova posila kádru trenéra Kotala. 

„Poprvé nás Martin zaujal v létě 2018 v zápase Česko – Bulharsko U18 na Memoriálu Václava Ježka. Od té doby jsme ho nadále sledovali. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi Bulharska, ve svém poměrně mladém věku už si připsal start i za seniorský národní tým,“ cituje klubový web slova sportovního ředitele Tomáše Rosického.

„Jedná se o velmi dobře fyzicky a rychlostně vybaveného hráče, chce dávat góly. Trenéři budou mít možnost využít jeho přednosti na více pozicích v ofenzivě. V budoucnu může mít pro náš tým velkou cenu na obou křídlech i v útoku. Je to mladý a ambiciózní kluk, který chce v kariéře něco dokázat. Není jen talentovaný, ale i hladový po úspěchu. Přesně o takové hráče máme zájem,“ doplnil Rosický, jehož názor vyšel na webu sparta.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.