Nová posila Kotalovy družiny přišla oprášit klubovou vitrínu. Chci tu vyhrát pár trofejí, hlásí odhodlaně

Nová posila Kotalovy družiny přišla oprášit klubovou vitrínu. Chci tu vyhrát pár trofejí, hlásí odhodlaně

Nadaný devatenáctiletý útočník Martin Minčev se do Prahy dostavil s velkými očekáváními, která by rád během svého účinkování ve Spartě počínaje od příští sezony naplnil.

Letenští si odhalení své druhé letní posily nechali na páteční večer. Sportovní ředitel Tomáš Rosický se při této příležitosti nebál přiznat, že klub přivedl hráče, jenž byl monitorován prakticky už dva roky a teď, když získal řadu seniorských zkušeností a spolu s nimi i tři starty za A-tým bulharské reprezentace, přišel vhodný čas se jej pokusit získat. A to se podařilo.

„Děkuji všem za skvělé přivítání. Cítím se skvěle. Sparta je velký český klub, mám obrovskou motivaci ukázat na hřišti, co dokážu. Chci tady vyhrát pár trofejí, to je moje hlavní motivace,“ řekl hned na úvod nový ofenzivní univerzál, jehož největší využití najdeme na pravém křídle. Neztratí se však ani nalevo nebo na samotném hrotu.

Sám Minčev si pražskou Letnou pamatuje poměrně dobře. Ještě loni sem dorazil s národním týmem. „Stadion si pamatuju, jenže ten zápas se nám vůbec nepovedl, prohráli jsme,“ přiznával nyní už s úsměvem na tváři. Jeho budoucí myšlenky se plně soustředí výhradně na Spartu. „Zajímá mě jenom Sparta, chci tady nastřílet hodně gólů a vyhrávat trofeje. Na to jediné se soustředím,“ uvedl během představení pro klubovou televizi.

Martin Minčev do Prahy přichází z bulharského celku Černo More Varna, v jehož barvách letos zaznamenal šest branek z jednadvaceti zápasů. Letenským se upsal do léta roku 2024.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.