Za vším hledej ženu aneb Jak se Klopp málem upsal Manchesteru United, ale jeho choť zavelela jinak

Za vším hledej ženu aneb Jak se Klopp málem upsal Manchesteru United, ale jeho choť zavelela jinak

Umíte si představit, jak by to dneska na Old Trafford asi vypadalo? Jeden z nejlepších trenérů současnosti přijal v roce 2015 práci v Liverpoolu, nechybělo přitom moc a známý německý lodivod málem zakotvil v červené části Manchesteru.

S tímto příběhem se během pátečního večera na stanici TV2 svěřil bývalý stoper Liverpoolu Phil Thompson.

„Pamatuji jsi, jak jsem s Kloppem dělal rozhovor a zeptal se ho, jestli on a Liverpool byli pro sebe jako stvořeni. On se na mě jenom podíval a zeptal se: ‚Proč?‘ Pak z něj ovšem vypadlo, že málem převzal Manchester United, ale jeho žena mu řekla, že to není správné rozhodnutí,“ pravil Thompson a vzpomínal tak na situaci, kdy uznávaný Sir Alex Ferguson v roce 2013 odešel do důchodu, načež hledal svého zástupce. Vše nakonec vyvrcholilo tím, že na trůn Rudých ďáblů usedl David Moyes. Jeho účinkování je dodnes považováno za jedno z nejhorších vůbec.

„Když se objevila nabídka Liverpoolu, tak Jurgenova žena (Ulla Sandrock) najednou dala svolení. ‚Tohle je ta správná volba,‘ řekla. A také že byla. Zvláštní na tom je, že tohle nebyla náhoda, musel to být osud. Ten člověk musel být pro Liverpool stvořen. Podívejte se, co s ním dokázal,“ zmiňoval bývalý stoper Reds.

Zajímavé na tomto příběhu je, že Ulla, která je v osobním životě dětská psycholožka a učitelka, pád Manchesteru United předpovídala dlouhá léta dopředu. A stejně tak vycítila, že se Liverpool zvedne, a proto svému manželovi tento tah doporučila. Doprovází ji opravdu věštecké schopnosti, nebo je to jenom náhoda?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.