Boj o titul? Chelsea moc utrácí, United dělají pokroky a Arsenal se zvedne, věstí Guardiola příští sezonu

Boj o titul? Chelsea moc utrácí, United dělají pokroky a Arsenal se zvedne, věstí Guardiola příští sezonu

Letošní ročník boje o titul je již definitivně rozhodnut, a tak se není čemu divit, že se i Pep Guardiola ve svých myšlenkách přesunul k následující sezoně.

Španělský kouč ve službách Manchesteru City letos poprvé poznal, jaké to je prohrát osm ligových zápasů a dovolit tak svému hlavnímu rivalovi v rámci mistrovské bitvy uniknout o více než dvacet bodů. A vzhledem k tomu, že je anglická Premier League považována za nejtěžší fotbalovou soutěž planety, počítá i sám Guardiola, že příští ročník bude ještě složitější.

„Podívejte se na nás. Byli jsme prvním týmem, který za posledních deset let obhájil titul. To jenom dokazuje, jakou obtížnou soutěž hrajeme. A příští ročník bude ještě složitější, protože se ta konkurence opět rozroste. Liverpool o své síly nepřijde, Chelsea toto přestupové okno bude hodně utrácet, Manchester United dělá pokroky, Tottenhamu se vrátili zranění hráči a Arsenal se s Mikelem Artetou také zvedne. A pak tu ovšem máme i Leicester. Takže v každé sezoně se naši soupeři stávají silnější a silnější a pro nás to bude velmi obtížné ligu vyhrát,“ rozpovídal se Guardiola na tiskové konferenci.

Liverpoolu se letos povedlo rozehrát takovou šachovou partii, při které mu neměl kdo oponovat. Pep Guardiola navíc v současné chvíli ani neví, jací hráči mu pro příští sezonu zůstanou v kádru. Leroy Sané už teď oficiálně požádal o odchod a zbytek týmu stále čeká, zdali Sportovní arbitráž zruší či alespoň zmírní Manchesteru City dvouletý zákaz v evropských soutěžích. Pakliže by nezrušila, i takoví jedinci, jako jsou Kevin De Bruyne, budou zvažovat přestup jinam.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.