Pardubice porazily Jihlavu a vrací se do čela FNL, Brno rozdrtilo Viktorii Žižkov

Dukla konečně začíná nacházet svůj herní klid, což potvrzuje už čtvrtá výhra v řadě, ta přišla nyní nad Chrudimí. V boji dvou týmu ze spodku tabulky byl úspěšnější Sokolov. FNL pokračovala v neděli i v pondělí, kdy se odehrál šlágr mezi Pardubicemi a Jihlavou.

Pražská Dukla zaznamenala chvíli po restartu soutěže dokonce tři prohry v řadě, čímž si značně zkomplikovala své cíle pro tuto sezonu. Na přímý postup to už nebude, ale barážové příčky jsou stále reálné. To potvrzuje nová forma, jež byla pečetěna výhrou 3:0 nad Chrudimí.

Sokolov v přímém boji o udržení porazil na domácí půdě 1:0 Varnsdorf, díky čemuž se v tabulce přesunul na „bezpečné“ 16. místo. O jedinou branku utkání se postaral již v 7. minutě Hasil.

Zbrojovka Brno se dostala na první místo v tabulce díky domácí kanonádě s Žižkovem. Již po poločase byl stav 4:1 a během druhé půle stihli domácí ještě ve dvou případech udeřit. Mezi střelce se zapsali hned dvojitě Hladík a Štepanovský, po jedné trefě přidali Růsek a Sedlák. Za hosty se dokázal prosadit jen Súkenník.

Prostějov doma Prohrával s Votroky vinou Vlkanova, ale po změně stran se o obrat postarali Stříž a Píchal. Dělby bodů nabídlo hned trio zápasů. Vlašim nedokázala uhájit náskok po trefě Jandovi, když Čvančara jen krátce po startu druhé půle srovnal na konečných 1:1.

Ústí přivítalo na své půdě Třinec a do druhého poločasu šlo s náskokem 2:1. Poté však dvakrát udeřili hosté a byl to Richter z penalty, který rozhodl o dělbě bodů. Vítkovice v 52. minutě prohrávaly již 0:2, ale poté díky Holišovi a Chvěji taktéž uhrály remízu.

V pondělí Pardubice přivítaly Jihlavu a vyhrály doma 2:1. Vrací se tak zpátky na první místo tabulky FNL, kde mají náskok bod na druhou Zbrojovku, navíc ještě budou dohrávat utkání s Třincem. O vítězství rozhodlo prvních deset minut, kdy Pardubice vstřelily dvě branky, Jihlavě se sice ve druhém poločase podařilo snížit, porážku 1:2 už však neodvrátila.

FNL - 27. kolo:
FK Dukla Praha – MFK Chrudim 3:0 (2:0)
Branky: 5. Ayong, 33. Kozma, 53. Preisler
FK Baník Sokolov – FK Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branka: 7. Hasil
Brno - Žižkov 6:1 (4:1)
Branky: 3. a 42. Hladík, 18. a 55. Štepanovský, 23. Růsek z pen., 80. Sedlák - 30. Súkenník
Prostějov - Hradec Králové 2:1 (0:1)
Branky: 58. Stříž, 64. Píchal - 21. Vlkanova
Ústí nad Labem - Třinec 3:3 (2:1)
Branky: 18. a 72. z pen. Richter, 44. Dramé - 32. a 58. Valenta, 74. Puchel
Vítkovice - Líšeň 2:2 (0:1)
Branky: 56. Holiš, 58. Chvěja - 9. Zikl, 52. Málek
Vlašim - Vyšehrad 1:1 (1:0)
Branky: 39. Janda - 52. Čvančara