De Gea už nebude jedničkou United, naznačil Solskjaer. Náhradu nemusí hledat daleko

De Gea už nebude jedničkou United, naznačil Solskjaer. Náhradu nemusí hledat daleko

Současný trenér Manchesteru United odhalil rošádu, kterou v budoucnu plánuje udělat mezi třemi tyčemi.

Aktuálně za Rudé ďábly chytá David De Gea, jenž byl ještě před pár lety považován za nejlepšího brankáře světa. Časy se však změnily a od mistrovství světa 2018, které se konalo v Rusku, najednou nastal zlom a jindy uznávaná španělská reprezentační jednička začala v pravidelných intervalech dělat chyby. A ty chyby se bohužel kolikrát ukázaly z hlediska výsledku jako rozdílové.

Davida prostřednictvím medií již zkritizovaly takové opory, jako jsou Roy Keane nebo Gary Neville, jen manažer Ole Gunnar Solskjaer se snaží pro jeho kiksy najít pochopení. „Samozřejmě, že gól, který zavinil proti Evertonu, byl opravdu děsivý, ale některé mu nemůžeme vyčítat. Ten proti Tottenhamu se špatně chytal. Stále si myslím, že to je rozdílový brankář a že pro nás umí rozhodovat zápasy. Psychicky je to velmi odolný gólman, který zde působí už devět let. Pro mě osobně je stále nejlepší na světě,“ pravil.

Pak tu ovšem máme ještě Deana Hendersona, jehož mateřským klubem je rovněž Manchester United. Letošní sezonu pouze tráví na hostování v Sheffieldu a je zde považován za jednu z největších hvězd nejen celého týmu, ba dokonce i celé Premier League. „Dean si za poslední dva roky prošel fantastickou proměnou. Statistiky, kterými se pyšní, ukazují, že jeho zákroky Sheffieldu zachránily pár bodů. V co věřím, je to, že se jednoho dne stane jedničkou Manchesteru United i národního týmu,“ uvedl Solskjaer na adresu třiadvacetiletého gólmana.  

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.