Tečka za sezonou i kariérou. Sivok dodržel slovo a pověsil kopačky na hřebík. Jaké jsou jeho další plány?

Tečka za sezonou i kariérou. Sivok dodržel slovo a pověsil kopačky na hřebík. Jaké jsou jeho další plány?

Přál si, aby ukončil kariéru v klubu, který ho vychoval, a tak i učinil. Bývalý kapitán české reprezentace pověsil kopačky na hřebík.

České Budějovice byly zářivým překvapením této sezony. Spoustu týmů dokázaly potrápit, a dokonce se probojovaly až na sedmou příčku tabulky, která je vyslala do skupiny o playoff pro Evropskou ligu. Zde už ovšem byla Jihočechům vystavena stopka, která nese název Mladá Boleslav.

„Trošku mě to mrzí, že jsme to nezvládli a nepostoupili do finále o Evropu, ale bohužel po koronavirové přestávce už nebyly naše výkony takové, jako byly předtím,“ přiznal v rozhovoru pro Českou televizi Sivok.

Vedle tohoto střípku však ničeho dalšího nelituje. „Přál jsem si končit kariéru v Dynamu. Vždy to bývá tak, že v klubu, který vás vychová, byste rád zakončil kariéru. Mně se to podařilo a ještě úspěšně. Udělali jsme tady kus práce, je to skvělé. Někdo končí neslavně, já můžu říct, že to pro nás byl úspěch,“ odpovídal na stránkách ceskatelevize.cz bývalý kapitán národního týmu, který se k Budějovicím připojil loni na podzim.

Co se týče té fotbalové stránky, je možné, že na ni ještě naváže. Ačkoliv nyní už v jiné pozici. „Musí mi to dávat smysl. Něco takového, aby mě to bavilo, abych měl nějakou zodpovědnost. Fotbal mám rád, chtěl bych u něj zůstat, ale zase ne za každou cenu,“ doplnil Sivok, jenž se během svého posledního zápasu, kdy byl v 86. minutě střídán, dočkal zasloužených ovací.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.