Bohemka a pohárová Evropa? Nejprve nás čeká Boleslav, pak můžeme myslet dál, soudí Klusáček

Bohemka a pohárová Evropa? Nejprve nás čeká Boleslav, pak můžeme myslet dál, soudí Klusáček

Boj o Evropu nabízí v tuzemské nejvyšší soutěži v nadstavbové části velice zajímavá dramata. Přesvědčili se o tom i Klokani v odvetném semifinálovém zápase v Ďolíčku, kdy až v samotném závěru rozhodli o postupu se Slováckem. Až na stavení učilo vítěze v tomto vyřazovacím systému a Bohemians v další fázi soutěže změří síly s Mladou Boleslaví.

Na Slovácku zvítězili 2:1 a před vlastní diváky si do Ďolíčku vezli nadějný výsledek, jenže hosté se zmohli na odpor a již ve druhé minutě odvetného utkání zásluhou Jurečky. „Zápas začal úplně nejhůř, jak jsme si mohli představit. Soupeř dal rychlý kontaktní gól. Nám trvalo dvacet minut, než jsme se dostali do hry. Druhá půle už byla nahoru dolů, divákům se musela líbit,“ popisoval rozhodující duel tohoto semifinále kouč Bohemians Luděk Klusáček.

O vítězi se rozhodlo až v samotném závěru utkání a také kouč domácích připustil, že tato partie byla velmi vyrovnaná. „Postoupit mohly oba týmy, my jsme to ale v závěru zlomili. Takových zápasů člověk zažil během kariéry už víc. Tenhle byl ale se šťastným koncem pro nás,“ usmíval se kouč pražského celku po vydřeném postupu.

Závěrečné minuty přinesly velké drama, které však dopadlo lépe pro domácí, když Mosquera z brejku vyrovnal a jen o chvíli později pečetil jejich postup. Nyní čeká Klokany Mladá Boleslav, která postoupila na úkor Českých Budějovic. „Nejdřív se musíme připravit na ně. Teprve pak můžeme přemýšlet dál,“ dodal Klusáček na tiskové konferenci v útrobách Ďolíčku.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.