Svědík po vyřazení Slovácka: Klepali se do poslední chvíle, ale nakonec byli lepší v koncovce

Svědík po vyřazení Slovácka: Klepali se do poslední chvíle, ale nakonec byli lepší v koncovce

Podstatnou část sezóny bylo Slovácko nebezpečným soupeřem, který dokázal kousat i proti papírově silnějším soupeřům. Postupem jara se ale ze skupiny o titul bodovou ztrátou přesunul do společenství bojující o Evropu. Hned v první vyřazovací konfrontaci však svěřenci trenéra Martina Svědíka neuspěli a postup oslavila pražská Bohemka.

Klokani vyhráli oba duely 2:1, ale především v odvetě se jednalo o pořádné drama, neboť domácí v Ďolíčku rozhodli až v samotném závěru dvěma brankami. Po vyřazení byl kouč celku z Uherského Hradiště zklamaný, ale soupeři popřál hodně úspěchů v dalším boji. V cestě Bohemians za vytouženou pohárovou Evropou teď stojí Mladá Boleslav.

„Bohemka se klepala do poslední chvíle. Byl to výborný dvojzápas. Postoupil tým, který byl lepší v koncovce. Přeju jim do dalších zápasů úspěch, je to sympatické mužstvo,“ chválil Svědík soupeře, který se zapříčinil o to, že pro Slovácko sezóna skončila.

Při hodnocení uplynulého ročníku vnímal pozitiva i negativa, ale bezprostředně po vyřazení v něm zavládl smutek, že jeho tým měl na daleko lepší umístění. „Měli jsme výborný podzim, výsledkově nás přibrzdila koronavirová pauza, což se projevilo v tabulce. Splnili jsme sice cíl, dostat se do skupiny o Evropu, ale všichni víme, že šlo vytěžit více,“ uzavřel Svědík svou řeč na tiskové konferenci po odvetě v Ďolíčku.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.