Jindříšek: Široký kádr je velkým plusem. Nikdo nemá nic jisté a je pak vidět, jak jezdí nadoraz

Jindříšek: Široký kádr je velkým plusem. Nikdo nemá nic jisté a je pak vidět, jak jezdí nadoraz

Pražská Bohemka v sobotu pokořila v odvetě Slovácko a dostala se zase o něco blíže možnosti zahrát si pohárovou Evropu. Však se také z tábora fanoušků Klokanů hesla směřující tímto směrem ozývala. Vnímal to i devětatřicetiletý kapitán Josef Jindříšek, který v české nejvyšší soutěži odehrál již 350 zápasů. Z postupu se radoval, ale emoce krotil, protože moc dobře ví, že v cestě stojí další nepříjemný soupeř.

Odveta se Slováckem bylo řádné drama, neboť se o postupujícím rozhodlo až v samotném závěru. Finále této skupiny sehrají Klokani s Mladou Boleslaví, která přešla přes České Budějovice. „Bylo důležité, že jsme se po jejich rychlé brance nepodělali a kolena se nám neroztřásla. Opět jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme. Slovácko nevědělo, jak nám vzít míč, měli jsme šance. Kdybychom je proměnili dřív, mohli jsme být klidnější,“ soudil zkušený kapitán Bohemky v rozhovoru pro Sport.cz.

Klokanům se na jaře daří a je to i díky početné kabině, která umožňuje hráče točit a nabízet jim následně více času na regeneraci. „Máme široký kádr, což je naše výhoda. Sestavu rotujeme. Jednou jste na tribuně, za týden jste v základu, nikdo nemá nic jisté. Na tréninku je to vidět, jezdí nadoraz,“ libuje si Jindříšek zdravou konkurenci ve svém týmu.

„Přiblížili jsme se našemu společnému snu o první kok. Druhý můžeme udělat s Mladou Boleslaví. Uděláme všechno, abychom šli dál. Boleslav po koronavirové pauze neměla dobré výsledky, ale udržela se ve druhé skupině, je ve finále. Uvidíme, kdo bude lepší,“ uzavřel svá slova zkušený vůdce Bohemians.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.